داغ ترینها: ....

پروژه توسعه زیرساخت فیبرنوری ایرانسل به اراك رسید

پروژه توسعه زیرساخت فیبرنوری ایرانسل به اراك رسید

كمیاب آنلاین: پروژه توسعه زیرساخت فیبر نوری شهر اراك برای انتقال ترافیك سایت های اصلی شركت ایرانسل راه اندازی شد.


به گزارش روابط عمومی ایرانسل، بامداد امروز، ۱۱ دیماه ۱۳۹۸، مراسم آغاز فاز جدید همكاری ایرانسل و شهرداری اراك برای توسعه زیرساخت های فیبرنوری در شهر اراك با حضور مهندس مهدی رضایی، معاون پروژه ایرانسل، محمد كریم شفیعی شهردار اراك، ابوالفضل عسكری رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اراك، زهرا آخانی معاون تحول و نوسازی استان مركزی، سعید فرخی معاون اقتصادی استاندار و تعدادی از اعضای شورای شهر و معاونان شهرداری اراك، اجرا شد. قبل از این ایرانسل و شهرداری اراك تفاهم نامه ای برای «توسعه زیرساخت‎های فیبرنوری شهر اراك» امضا كرده بودند.
معاون پروژه ایرانسل در این مراسم با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت های ارتباطی برای ارائه خدمات دیجیتال به مشتركان، اظهار داشت: «ما با هدف ارائه بهتر خدمات به مشتركان و همین طور ارتقای پهنای باند دیتا در این پروژه همكاری می نماییم.» او همینطور افزود: «این شبكه، زیرساختی را فراهم خواهدنمود تا بتوانیم خدمات پایدار و با كیفیت بالاتری را در سطح شهر اراك داشته باشیم، چونكه نسل های بعدی تكنولوژی مثل ۵G، بیشتر از پیش به شبكه فیبر نوری نیازمند است.»
شهردار اراك نیز ضمن اشاره به حمایت های شورای شهر اراك برای هوشمندسازی شهر اظهار داشت: «با توجه به مذاكرات صورت گرفته و برنامه هایی كه مد نظر قرار گرفته است، مطمئناً ایرانسل با همكاری در این پروژه می تواند در آینده خدمات بهتری در زمینه شهر هوشمند نیز به ما عرضه نماید.» تفاهم همكاری ایرانسل و شهرداری اراك با هدف افزایش كیفیت خدمات و ارتقای پهنای باند دیتای مشتركان ایرانسل در شهر اراك و ایجاد زیرساخت فیبرنوری برای انتقال ترافیك سایت های اصلی شركت ایرانسل در سطح شهر، به امضا رسید و امروز مراحل اجرایی آن در فاز نخست، افتتاح شده است. بعد از برگزاری چندین جلسه برای مذاكره و بررسی جوانب فنی و اجرایی این همكاری، ایرانسل و شهرداری اراك برنامه های خود برای اجرایی شدن این طرح را مورد ارزیابی قرار دادند تا این پروژه ظرف مدت یك سال به بهره برداری برسد. باتوجه به مفاد این تفاهم نامه، شهرداری اراك به صورت مشاركتی مجوزهای لازم برای این توسعه را صادر خواهدنمود و ایرانسل دانش فنی و تجهیزات لازم برای اجرای شبكه مورد نیاز طرفین را تدارك خواهد دید. 2121


منبع:

1398/10/20
16:13:58
2.5 / 5
3998
تگهای خبر: اجرا , پروژه , تكنولوژی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین