داغ ترینها: ....

پژوهشگران ایرانی با فناوری نانو خواص ضدجلبک به رنگ ها بخشیدند

پژوهشگران ایرانی با فناوری نانو خواص ضدجلبک به رنگ ها بخشیدند

به گزارش کمیاب آنلاین یک شرکت فناور نانویی موفق به تولید افزودنی شده است که با اضافه شدن به رنگ ها سبب ایجاد خواص ضدجلبک در رنگ می شود.


به گزارش گروه علم وآموزش ایرنا، منصوره داودی عضو هیات مدیره این شرکت فناور اضافه کرد: این شرکت از سال ۱۳۹۹ با هدف کمک به محیط زیست برای مقابله سبز با جلبک ها تاسیس شد. هدف این شرکت عرضه چاره ای برای مقابله با جلبک ها با کمترین اثرات منفی زیست محیطی بود. هم اکنون مواد مورد استفاده برای از بین بردن جلبک ها ترکیبات سمی و خطرناک دارد که برای محیط زیست صدمه زا است.
این فناور اظهار داشت: ما به سراغ توسعه فناوری رفتیم که در آن از سه ترکیب مختلف برای ایجاد یک کامپوزیت با خواص ضدجلبک استفاده می شود. هر یک از اجزای این نانوکامپوزیت به تنهایی مشکلاتی دارد که با ترکیب آن و ایجاد فرمولاسیون مناسب، موفق به توسعه محصولی پایدار شدیم.
داودی بیان نمود: این نانوکامپوزیت به علت فرمولاسیون ویژه ای که دارد می تواند با انجام فرایند فتوکاتالیستی خواص ضدجلبک ایجاد نماید. باندگپ اجزای نانوکامپوزیت را بگونه ای اصلاح کردیم که در طول موج های مریی نور خورشید فرایند فتوکاتالیستی را انجام دهد، اما برای زمانی که نور خورشید نیست، نظیر شب ها، هم این نانوکامپوزیت به علت وجود نقره، می تواند ساختار جلبک ها را از بین ببرد، در واقع این نانوکامپوزیت هم برای روز و هم شب قابل استفاده می باشد.
به گزارش ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، این دانش آموخته رشته شیمی آلی دانشگاه علوم تحقیقات اضافه کرد: این محصول به صورت افزودنی است، یعنی قابلیت اضافه شدن به رنگ های پایه آبی را دارد و میتوان آنرا برای استخرها و نمای ساختمان استفاده نمود. هم اکنون این افزودنی به تنهایی آماده فروش در بازار است ولی در آینده می خواهیم که این افزودنی را با رنگ های مختلف پایه آبی ترکیب کرده و رنگ هایی با خواص ضدجلبک به بازار عرضه نماییم.

1400/11/29
12:18:13
2.5 / 5
515
تگهای خبر: آموزش , بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین