داغ ترینها: ....
با حضور معاون وزیر علوم

چهار محصول فناورانه و دانش بنیان در استان بوشهر رونمایی گردید

چهار محصول فناورانه و دانش بنیان در استان بوشهر رونمایی گردید

به گزارش کمیاب آنلاین ایرنا- چهار محصول فناورانه و دانش بنیان در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، دریایی و درمانی با حضور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در استان بوشهر رونمایی گردید.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از خبرگزاری ایرنا، روابط عمومی پارک علم و فناوری خلیج فارس روز چهارشنبه به نقل از حسن حبیبی رئیس این پارک اعلام نمود: این طرح ها شامل دارو رسان هوشمند، اگزوزوم درمانی، آنالایزر اکسیژن و اینترفیس دریایی است.
وی افزود: ۱۵۰ واحد فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری خلیج فارس و مراکز رشد فعالیت می نمایند.
حبیبی یادآورشد: پارک علم و فناوری خلیج فارس با تاکید بر ظرفیت ها و قابلیت های استان و با توسعه مراکز رشد و نوآوری، پشتیبانی و پشتیبانی از طرح های نوآورانه و ایده های نوین برای توسعه علمی و فناوری، تجاری سازی دانش، توسعه اقتصادی و زیست بوم نوآوری استان تلاش می کند.
وی یکی از حوزه های فعال در پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر را زیست فناوری دریایی برشمرد و اضافه کرد: محصولات زیست فناوری دریایی کاربردهای مختلفی در زندگی انسان دارد.
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته پارک علم و فناوری استان بوشهر جز ۵ استانی است که منطقه ویژه فناوری در آن بوجود آمده است.
علی خیرالدین با اشاره به اینکه با عنایت به مصوبات اخیر پیشنهاد می شود مناطق ویژه فناوری دارای ۵ پهنه فناوری باشند اضافه کرد: بوشهر در این حوزه پیش قدم است که با بررسی های انجام شده مجوز پهنه فناوری یا بندر فناوری در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر می شود.
وی بیان نمود: پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر جز پارک های خیلی خوب و با سابقه وزارت علوم است که کارهای بزرگی در مجموعه این پارک اجرا شده است.
خیرالدین اضافه کرد: در ۱۵۰ شرکت مستقر در این پارک بیشتر از ۱۳۰۰ اشتغال بوجود آمده است.
وی ضمن اشاره به بازدید از شرکتهای دانش بنیان پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر اظهار داشت: بزرگترین مزرعه کشت جلبک دریایی کشور در پارک علم و فناوری خلیج فارس بوجود آمده و با کارخانه ای که راه اندازی شده به خوبی جلبک به محصول تبدیل گشته و اشتغال روستایی هم فراهم نموده است.
خیرالدین اضافه کرد: در این پارک طرح های کشتی کانتینری، بارج و سازه های دریایی در حال اجرا می باشد که نشان از توانمندی بالای این شرکتهای دانش بنیان است.منبع:

1400/11/30
21:27:53
0.0 / 5
903
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین