داغ ترینها: ....

پیشنهاد سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد دلاری برای تولید تراشه در هند

پیشنهاد سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد دلاری برای تولید تراشه در هند

کمیاب آنلاین: هند پیشنهادهایی به ارزش ۲۰.۵ میلیارد دلار از پنج شرکت برای تولید نیمه رسانا و نمایشگر در این کشور دریافت کرده است.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، شرکتهایی شامل ودانتا در جوینت ونچری با فاکسکان و شرکت ISMC سرمایه گذاری به ارزش ۱۳.۶ میلیارد دلار برای تولید تراشه های بکار رفته در محصولات مختلف از دستگاههای ۵G گرفته تا خودرو های برقی پیشنهاد کرده اند. سه شرکت به دنبال پشتیبانی ۵.۶ میلیارد دلار از جانب دولت فدرال تحت برنامه مشوق دولت بوده اند.

وزارت فناوری اطلاعات و الکترونیک هند در اطلاعیه ای اعلام نمود: با وجود مهلت زمانی کوتاه برای عرضه درخواستها در زمینه پروژه های جدید تولید نیمه رسانا و نمایشگر، این طرح پاسخ خوبی را دریافت کرد. هیات دولت هند ۱۰ میلیارد دلار مشوق برای نیمه رساناها را تایید کرده است.

بعلاوه دو شرکت ودانتا و الست پیشنهادهایی به ارزش ۶.۷ میلیارد دلار برای تولید نمایشگر عرضه کرده اند و به دنبال دریافت ۲.۷ میلیارد دلار مشوق از جانب دولت هستند.

برآورد می شود ارزش بازار نیمه رسانای هند تا سال ۲۰۲۶ به ۶۳ میلیارد دلار در مقایسه با ۱۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ افزوده می شود. این برنامه مشوق، تلاشی از جانب دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند برای افزایش سهم تولید در اقتصاد و معکوس کردن تأثیر تعطیلی ناشی از پاندمی کووید ۱۹ است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این مشوقها در بحبوحه این پیشبینی که کمبود جهانی تراشه احیانا تا اوایل سال ۲۰۲۳ ادامه پیدا خواهد نمود و تقاضا در سال ۲۰۲۲ بالاتر از انتظارات بلندمدت می ماند، اعلام شده اند.

منبع:

1400/12/02
10:36:17
0.0 / 5
1100
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین