داغ ترینها: ....
رئیس مركز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی:

ارسال پیامک های مختص آقایان و یا خانم ها برای عموم مردم غیرفرهنگی است

ارسال پیامک های مختص آقایان و یا خانم ها برای عموم مردم غیرفرهنگی است

رئیس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی تصریح کرد: اساساً نگاه حاکم بر فضای مجازی بخصوص در چند سال گذشته به جای نگاه فرهنگی، نگاه جرم انگاری و امنیتی بوده، گویی که ما اصلاً فرهنگ را نمی شناسیم.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی، سی و سومین جلسه کارگروه "ساماندهی خدمات پیامکی ارزش افزوده و پیامک انبوه در شبکه های ارتباطی" با تاکید رئیس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی بر "لزوم توسعه فرهنگی در فضای مجازی" برگزار شد.
حامد حاجی ملامیرزایی، رئیس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی در این نشست با اشاره به اینکه کنترل و حفاظت، توسعه فرهنگی نیست هم خاطرنشان کرد: نگاه فرهنگی یعنی با نگاه ایجابیِ مثبت، مولفه های فرهنگی را در فضای مجازی ترویج نماییم.
رئیس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی همینطور ضمن اشاره به این که "ممانعت از توسعه اقدامات ضد فرهنگی، اقدامات فرهنگی تلقی نمی شود"، تصریح کرد: هر چند اسناد و دستورالعمل ها در این عرصه اقدامات قانونی برای فعالیتهای غیرفرهنگی را در نظر گرفته و اجرا می کند، اما باز هم نمی توانیم مدعی رعایت فرهنگ در انتشار پیامک های انبوه باشیم. گاها در حوزه پیامک های انبوه شاهد ارسال محتوایی هستیم که یک انسان عاقلِ دارایِ اخلاقِ فاخر، به غیر از اعتقادات مذهبی، حاضر به مشاهده بعضی از آنها نیست؛ چونکه محتوای آنرا برای کودک و خانواده صدمه زا می داند.
حاجی ملامیرزایی در ادامه ارسال پیامک های مختص آقایان و یا خانم ها برای عموم مردم را مصداق در نظر نگرفتن اصل فرهنگ در حوزه ارسال پیامک های انبوه دانست و با انتقاد از عملکردهای مشابه آن اظهار داشت: حتی در کشورهایی که فکر می نماییم دارای جامعه ای یَله و رها هستند، مطالعات و پژوهشها نشان داده است آنان قوانین و برنامه های بسیار ارزشمندی برای زنان، کودکان و خانواده ها در فضای مجازی دارند، موضوعی که نیاز است ما به آن ورود جدی داشته باشیم.


وی ضمن اشاره به ضرورت رعایت فرهنگ عمومی در چرخه تولید و نشر محتوا در فضای مجازی اظهار داشت: محافظت از کودکان و نوجوانان، خانواده و آموزش و پرورش ساحت عمومی دارند و باید به این نکات توجه گردد.
رئیس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی سپس بر ضرورت ایجاد ارزش افزوده در این عرصه تاکید و برای تدوین نظام ارزش افزوده فرهنگ محور از بخش خصوصی و نهادهای حاکمیتی، بویژه سازمان تبلیغات اسلامی، درخواست عرضه پیشنهاد کرد تا در جلسات بعدی بررسی شود.
او در آخر این جلسه با اشاره به اینکه به نظر می آید اسناد حاکم بر پیامک های انبوه باید در کنار ابعاد امنیتی بیشتر جنبه های فرهنگی، اقتصادی، هنری و اجتماعی را مدنظر قرار دهند خواهان اهتمام جدی وزارت خانه ها، سازمان ها و نهادهای عضو کارگروه "ساماندهی خدمات پیامکی ارزش افزوده و پیامک انبوه در شبکه های ارتباطی" در انجام وظایف شان برای امن شدن هرچه بیشتر این حوزه شد.
به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، در سی و سومین جلسه کارگروه ساماندهی پیامکی، نمایندگانی از مرکز ملی فضای مجازی، وزارت اطلاعات، وزارت دادگستری، دادستانی کل کشور، سازمان تبلیغات اسلامی، پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا (فتا)، وزارت کشور، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سرشماره های پیامک انبوه هم حضور داشتند.1400/12/10
19:01:48
5.0 / 5
476
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین