داغ ترینها: ....
مدیرعامل شركت شفا فارمد خبر داد؛

مجوز کارآزمایی بالینی واکسن برکت پلاس صادر شد

مجوز کارآزمایی بالینی واکسن برکت پلاس صادر شد

کمیاب آنلاین: انجام طرح پژوهشی «کارآزمایی بالینی بررسی ایمونوژنیسیتی و ایمنی واکسن امیکرون کووایران برکت بعنوان دز تزریقی سوم در افراد واکسینه بالای 18 سال» در کمیته اخلاق در پژوهش تصویب گردید.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا این طرح که از طرف مینو محرز متخصص بیماریهای عفونی و سرپرست گروه تحقیقاتی واکسن برکت ارائه شده، در کمیته اخلاق در پژوهش کارگروه وزارتی اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پذیرفته شده است.
در مصوبه کمیته مزبور آمده است: به رغم تصویب این مصوبه در کمیته تمامی مسئولیت های حقوقی و حرفه ای اجرای طرح به عهده مجری ارشد و همکاران مطالعه است.
همچنین تاکید گردیده است تمامی مستندات مطروحه در این مصوبه برمبنای موارد دریافت شده در تاریخ سوم اسفند ۱۴۰۰ است و لازم است هر گونه تغییرات و اصلاحات اعمال شده در این مستندات توسط مجری مطالعه، فورا به کارگروه/کمیته اخلاق مربوطه اطلاع داده شود.
مدیرعامل شرکت شفا فارمد، تولید کننده واکسن کووایران برکت اعلام نمود: امروز وزارت بهداشت امروز کد اخلاق برای مطالعه بالینی دز سوم واکسن اختصاصی امیکرون برکت را صادر کرد.
دکتر حسن جلیلی اضافه کرد: شرکت شفا تا حالا حدود ۶۰ میلیون واکسن کووایران ساخته است.
واکسن کووایران برکت، نخستین واکسن کووید-۱۹ ساخت متخصصان کشورمان است که توسط گروه صنعتی شفافارمد، از شرکت های وابسته به گروه دارویی برکت تولید شده است.
برای تولید واکسن کوو ایران برکت از روش واکسن سازی مبتنی بر یک ویروس غیرفعال استفاده شده و فاصله دز اول تا دوم آن ۲۸ روز تعیین شده است. حالا این واکسن در مراکز بهداشتی بعنوان واکسن مقابله ای بیماری کرونا تزریق می شود.
فاز مطالعات بالینی واکسن کووایران برکت روی ۱۲ تا ۱۸ ساله ها نیز در آذر ماه سال جاری با دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو، شروع شد. همین طور این واکسن در آخرین ارزیابی سازمان جهانی بهداشت در پروسه ثبت جهانی قرار گرفته است.


منبع:

1400/12/11
08:46:22
5.0 / 5
1315
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین