داغ ترینها: ....

ایجاد ۲۲۵ هزار شغل با حمایت بنیاد برکت از صنایع بزرگ و کوچک

ایجاد ۲۲۵ هزار شغل با حمایت بنیاد برکت از صنایع بزرگ و کوچک

مدیرعامل بنیاد برکت اظهار داشت: حمایت این بنیاد از واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ و کوچک اشتغال ۲۲۵ هزار نفر را به دنبال داشت.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، محمد ترکمانه اضافه کرد: حمایت و توانمندسازی اقتصادی ۹۳۰ واحد بزرگ، متوسط و کوچک تولیدی و صنعتی در چارچوب مدلهای بنگاه محور، تسهیلات محور، کارگاهی و مشارکت مدنی سبب ایجاد ۲۲۵ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور شده است.
وی تصریح کرد: حجم کل سرمایه گذاری برای حمایت و توانمندسازی این ۹۳۰ واحد تولیدی و صنعتی بالغ بر ۸۰ هزار میلیاردریال است.
مدیرعامل بنیاد برکت به طرح مشارکتی این بنیاد در شهرستان آران و بیدگل اشاره نمود و اظهار داشت: این واحد تولید اسباب بازی، بازی های فکری و ابزار کمک آموزشی با حمایت ۳۰ میلیاردریالی در چارچوب مشارکت مدنی مشغول به فعالیت شده است.
ترکمانه افزود: بنیاد برکت این میزان اعتبار را برای تکمیل سرمایه در گردش و فاز توسعه در اختیار این واحد تولیدی قرار داده است.
براساس گزارش بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، وی از اشتغال ۲۰۰ نفر در این واحد تولید اسباب بازی اطلاع داد و عنوان کرد: هم اکنون ۶۰ نفر به شکل مستقیم در این واحد تولیدی مشغول به کار شده اند و ۱۴۰ نفر دیگر هم به صورت غیرمستقیم و اشتغال خانگی با آن همکاری دارند.
مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: بیشتر افرادی که در این واحد تولید اسباب بازی، بازی های فکری و ابزار کمک آموزشی به کار گرفته شده اند از اقشار صدمه پذیر جامعه همچون معلولان، افراد کم توان و زنان سرپرست خانوار هستند.
ترکمانه خاطرنشان کرد: حمایت بنیاد برکت سبب احیا و فعالیت مجدد این واحد تولیدی شده است و هم اکنون ظرفیت تولید یک میلیون قطعه اسباب بازی در سال را دارد.
وی از آمادگی بنیاد برکت برای مشارکت در توسعه این واحد تولید اسباب بازی اطلاع داد و خاطرنشان کرد: امیدواریم که با اجرای فاز توسعه و افزایش میزان تولید، فرصت اشتغال برای افراد بیشتری از اقشار صدمه پذیر در منطقه آران و بیدگل ایجاد شود.
مدیرعامل بنیاد برکت در تشریح فعالیتهای این بنیاد در حوزه توانمندسازی اقتصادی در استان اصفهان هم عنوان کرد: این بنیاد تابحال از ۱۲ شرکت در چارچوب طرح اقتصادی بنگاه محور و ۲۱ واحد تولیدی در چارچوب مدل تسهیلات محور حمایت کرده و در این بنگاه های صنعتی بزرگ، متوسط و کوچک سرمایه گذاری و مشارکت نموده است.
ترکمانه اضافه کرد: بنیاد همینطور از سه واحد تولید تن ماهی، صنایع دستی و اسباب بازی در استان اصفهان در چارچوب مدل مشارکت مدنی حمایت و پشتیبانی کرده است.
به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از خبرگزاری ایرنا، مدیرعامل بنیاد برکت در مسافرت به استان اصفهان علاوه بر افتتاح واحد مشارکتی تولید اسباب بازی در آران و بیدگل از دیگر طرح مشارکت مدنی تولید صنایع دستی آقاجانی در شهرک صنعتی دولت آباد هم بازدید کرد.

1400/12/14
11:07:08
5.0 / 5
830
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین