داغ ترینها: ....

تولید ترکیبات مورد استفاده در داروسازی با تجزیه دی اکسید کربن

تولید ترکیبات مورد استفاده در داروسازی با تجزیه دی اکسید کربن

کمیاب آنلاین: پژوهشگران دانشگاه هوکایدو در ژاپن با بهره گیری از الکتریسیته راهکاری جدید برای بازیافت دی اکسید کربن توسعه دادند که امکان تولید ترکیبات شیمیایی مورد استفاده در صنایع داروسازی را فراهم می آورد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از سی نت، این تکنولوژی جدید در واقع یک شیوه الکتروشیمیایی برای الصاق یک اتم به دی اکسید کربن یا یک مولکول دیگر موجود در محلول است که باعث تسهیل واکنش ترکیبات شیمیایی با هم می شود. این فناوری امکان استفاده از دی اکسید کربن را برای انجام کارآمد واکنش های شیمیایی دشوار فراهم می آورد.
در شرایط ویژه ای الکترون ها بین چندین اتم موجود در یک مولکول در چارچوب سیستم معروف به آروماتیک به اشتراک گذاشته می شوند. این سیستم ها بسیار پایدار هستند و تجزیه آنها دشوار است. اما روش جدید محققان ژاپنی با افزودن دی اکسید کربن به مولکول و با کمک الکتریسیته، می تواند این سیستم ها را تجزیه کند.
محققان توانستند سیستم های آروماتیک متشکل از دو مولکول دی اکسید کربن را تجزیه کنند و در این جریان هم مولکول های دی اکسید کربن بازیافت می شوند و هم اسیدهای کربوکسیل تولید می شوند که ترکیباتی پرارزش برای تولید دارو هستند.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه JAm Chem انتشار یافته است.


منبع:

1400/12/15
23:30:21
0.0 / 5
1309
تگهای خبر: آموزش , بازی , تكنولوژی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین