داغ ترینها: ....
رییس مركز توسعه تجارت الكترونیكی خبر داد:

حل اختلاف ۱۰ ساله و حصول ۲ دستاورد بسیار کلیدی در زمینه امضای الکترونیکی نظام بانکی

حل اختلاف ۱۰ ساله و حصول ۲ دستاورد بسیار کلیدی در زمینه امضای الکترونیکی نظام بانکی

به گزارش کمیاب آنلاین رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، اظهار داشت: همکاری به عمل آمده از طرف این مرکز منجر به حل اختلاف 10ساله و حصول 2 دستاورد بسیار مهم و کلیدی در زمینه امضای الکترونیکی نظام بانکی شد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (مرکز تتا)، «علی رهبری» رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ضمن اشاره به مصوبه هیات عامل بانک مرکزی در ۲۱ اسفند ماه ۱۴۰۰ از حصول ۲ دستاورد مهم در زمینه امضای الکترونیکی سیستم بانکی آگاهی داد.
اولین دستاورد، فعالیت بانک مرکزی به عنوان یک مرکز میانی مستقل ذیل شورای سیاست گذاری و مرکز گواهی ریشه کشور است. بر این مبنا بانک مرکزی به عنون یک مرکز میانی مستقل در زیرساخت کلید عمومی کشور، ذیل مرکز ریشه و شورای سیاست گذاری گواهی الکترونیکی کشور فعالیت خواهدنمود. تا کنون هفت مرکز میانی مجوز خودرا از این شورا دریافت کرده بودند که با اضافه شدن بانک مرکزی به این مراکز، تعداد مراکز میانی در کشور به هشت عدد افزایش می یابد.
مورد بعدی به رفع انحصار و ضرورت پذیرش و استفاده بانکها و مؤسسات اعتباری غیربانکی از تمامی گواهی های صادره توسط کلیه مراکز میانی مجاز ذیل مرکز ریشه کشور اختصاص دارد.
با تصویب این مصوبه توسط هیات عامل بانک مرکزی، از این پس کلیه گواهی های صادره توسط مراکز میانی دارای مجوز از شورای سیاستگذاری، توسط بانکها و مؤسسات اعتباری غیر بانکی مجاز شناخته شده و هیچ انحصاری در زمینه بانکی برای پذیرش این گواهی ها وجود نخواهد داشت.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با بیان این خبر اضافه کرد: امیدواریم با این اقدام بانک مرکزی، فرآیندهای بیشتری در زمینه بانکی از قبیل افتتاح حساب، سفته، برات، چک، ضمانت نامه، قراردادها و تعهدنامه به طور غیر حضوری صورت گیرد و تعداد مراجعات حضوری شهروندان به شعب بانکها به طور قابل توجهی کم شود.
علی رهبری ضمن اشاره به عبور تعداد گواهی های صادر شده از مرز یک میلیون گواهی در سال ۱۴۰۰ افزود، پیش بینی می شود رشد گواهی های صادر شده در زیرساخت کلید عمومی کشور در سال ۱۴۰۱ بیش از پیش خواهد بود. وی همین طور از تدبیر و تصمیمات راهبردی و بسیار موثر هیات عامل بانک مرکزی، در امتداد تعامل حداکثری با مرکز ریشه کشور و تسهیل بکارگیری امضای الکترونیکی توسط مشتریان سیستم بانکی تقدیر و تشکر به عمل آورد.
منبع:

1401/01/02
19:26:00
0.0 / 5
920
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین