داغ ترینها: ....

استفاده از تمام ظرفیت های زیرساختی وزارت ارتباطات برای تحقق تولید دانش بنیان

استفاده از تمام ظرفیت های زیرساختی وزارت ارتباطات برای تحقق تولید دانش بنیان

وزیر ارتباطات اظهار داشت: وزارت ارتباطات بر خود فرض می داند تا جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، تمام ظرفیت های قانونی، زیرساختی و منابع دراختیار را برای تحقق تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین، بخصوص در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به کار گیرد.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، «عیسی زارع پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه اینستاگرام خود یادداشتی با محوریت صحبت های رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره تولید دانش بنیان منتشر نمود.
وزیر ارتباطات نوشت: پیام مدبرانه رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی)، امید را در دل های نخبگان، جوانان و فناوران کشور زنده کرد تا با استعانت از پروردگار متعال، نقشی محوری را در تولیدِ دانش بنیان و اشتغال محور ایفاء کنند.
در این بین، مسئولیت سنگینی بر دوش بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور است که امروز به زیرساخت توسعه همه بخش های کشور و موتور محرک سایر فناوری ها تبدیل گشته و هسته اصلی اقتصاد دیجیتال را هم تشکیل می دهد.
بدون شک محافظت از سرمایه انسانی حوزه فناوری کشور و ایجاد فرصت برای امیدواری و شکوفایی آن در کنار بهره گیری از همه منابع در اختیار برای پیشرفت این بخش، راهگشای تولید دانش بنیان خواهد بود تا با توسعه محصولات و خدمات فناورپایه مورد نیاز کشور در بخش های متعدد سخت افزاری و نرم افزاری و فراهم کردن مسیر توسعه صادرات آنها، زمینه توسعه گسترده و فراگیر اقتصاد دیجیتال و اشتغال برپایه فناوری در کشور فراهم گردد.
در این مسیر، بهره گیری از ظرفیت بی بدیلی که دولت سیزدهم و رئیس محترم جمهور با تاسیس «کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال» برای این بخش فراهم نموده است، می تواند مسیر تحقق فرمان رهبر انقلاب را هموار سازد.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم بر خود فرض می داند تا جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، با همکاری بخش های مختلف دولتی و غیر دولتی و تکیه بر متخصصین و دانشمندان این حوزه، تمام ظرفیت های قانونی، زیرساختی و منابع دراختیار خویش را برای تحقق تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین بخصوص در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بکار گیرد.


1401/01/04
14:23:55
0.0 / 5
544
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین