داغ ترینها: ....
رییس سازمان امور دانشجویان:

ایران بعنوان یک قدرت علمی نوظهور در دنیا مطرح است

ایران بعنوان یک قدرت علمی نوظهور در دنیا مطرح است

رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: پیشرفت های علمی ایران در دو دهه اخیر چشم گیر و فراتر از حد انتظار بوده و بر همین اساس، مراکز علم سنجی معتبر دنیا از ایران بعنوان یک قدرت نوظهور در عرصه های علمی یاد می کنند.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، هاشم داداش پور در آیین افتتاحیه جشنواره فرهنگی - زیارتی دانشجویان بین المللی در تالار رودکی دانشگاه فردوسی مشهد با بیان این مطلب گفت: وزارت علوم برمبنای نقشه جامع علمی و نیز گفتمان رهبری در زمینه رشد علمی و عنایت به توسعه و تقویت شرکت های دانش بنیان و پارک های فناوری با جدیت گام بر می دارد و این جهش علمی و موفقیت ها حاصل تعامل اثربخش وزارت علوم و نخبگان جامعه دانشگاهی است.
وی به موضوع شعار سال اشاره و اشاره کرد: انتخاب شعار سال از طرف مقام معظم رهبری بصورت حساب شده و برمبنای ضرورت های جامعه انتخاب می شود و نباید به این مساله نگاهی سطحی و شعاری داشت و نخبگان دانشگاهی وظیفه و رسالت سنگینی در تحقق این شعارها دارند.
داداش پور از جشنواره فرهنگی - زیارتی بعنوان گام آغازین در خدمت دانشجویان بین الملل یاد کرد و اظهار داشت: جشنواره فرهنگ ملل در دانشگاه امام خمینی قزوین، جشنواره المپیاد ورزشی دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه مازندران، جشن دانش آموختگی دانشجویان بین المللی در مشهد از دیگر برنامه های امسال دانشجویان غیرایرانی خواهد بود که با جدیت برنامه ریزی و برگزار می شود.
معاون وزیر علوم به دگرگونی در جغرافیای علمی جهان اشاره نمود و اظهار داشت: هرچند در دهه های قبل آمریکا مرکزیت جغرافیای علمی را داشته، اما در سالهای اخیر تغییرات شایان توجهی در جغرافیای علمی جهان به نفع شرق صورت گرفته و تولید علم درحال تغییر از غرب به شرق عالم است.

وی اشاره کرد: نظام سیاسی تک قطبی نیز همزمان با تغییر در جغرفیای علمی، گرفتار تحول شده و جهان گرفتار جابجایی قدرت گردیده است.
داداش پور خطاب به دانشجویان غیرایرانی اظهار داشت: شما فقط یک دانشجو از کشور دیگری در ایران محسوب نمی شوید، بلکه جا دارد از این فرصت بدست آمده استفاده نموده و تلاش کنید تا به آرمان امت واحده جامه عمل بپوشانید تا تمدن نوین اسلامی بتواند در جهان محقق شده و گستره جهانی پیدا کند.
وی اظهار داشت: این که در کجای جهان اسلام قرار گرفته ایم و از آن چگونه بهره می گیریم، مهم بوده و وظیفه ما است تا با یکدیگر و به کمک هم، در هم افزایی برای تحقق تمدن نوین اسلامی در جهان تلاش مضاعف داشته باشیم.
داداش پور همین طور در ابتدای سخنان خود، ضمن قدردانی از مسئولین دانشگاه فردوسی مشهد در میزبانی و برگزاری این همایش، سلام و سپاس دکتر زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به دانشجویان غیر ایرانی را به دانشجویان حاضر در مراسم ابلاغ نمود.


1401/01/13
20:20:35
0.0 / 5
619
تگهای خبر: آموزش , تالار , تولید , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین