داغ ترینها: ....
سخنگوی شركت مخابرات:

قیمت اینترنت افزایش پیدا نکرده است

قیمت اینترنت افزایش پیدا نکرده است

به گزارش کمیاب آنلاین سخنگوی شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: تعرفه های اینترنت شرکت مخابرات ایران برپایه تعرفه های ابلاغی سازمان تنظیم مقررات در سال ۱۳۹۶ است و هیچ گونه افزایشی در سالهای اخیر صورت نگرفته است.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، مدتی است در فضای مجازی کاربران به افزایش قیمت اینترنت از جانب شرکت مخابرات واکنش نشان داده اند. پیرو همین انتقادات شرکت مخابرات ایران به این مساله واکنش نشان داد.
«محمدرضا بیدخام» مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ضمن بیان این مطلب در پاسخ به اخبار انتشار یافته در بعضی از رسانه ها در خصوص افزایش ۲ برابری قیمت بسته های اینترنت برخی ازاپراتورهای اینترنتی همچون شرکت مخابرات عنوان کرد: با عنایت به افزایش شدید قیمت تمام شده سرویسهای ارتباطی هنوز تعرفه جدیدی به شرکت مخابرات ایران ابلاغ نشده است و این شرکت هیچ گونه افزایشی در این خصوص نداشته و هزینه اینترنت را همچنان بر مبنای تعرفه های ابلاغی گذشته محاسبه می کند.
وی اضافه کرد: شرکت مخابرات ایران بر مبنای توجه به حقوق مشتریان، تفکیک ترافیک داخلی و بین المللی و رعایت مصرف منصفانه، تعرفه های خویش را در حوزه دسترسی ارتباطات ثابت و در جهت اجرای مصوبه ۲۶۶ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در جهت بهبود کیفیت خدمات عرضه می کند.

بیدخام با اشاره به اینکه شرکت مخابرات ایران، اینترنت پرسرعت ثابت را با زیرساخت سیم مسی و فیبر نوری به صورت ADSL، VDSL و FTTH در اختیار مشترکان این شرکت قرار می دهد اضافه کرد: تعرفه های اینترنت مخابرات در سایت شرکت مخابرات ایران برپایه مصوبات ابلاغی (tci.ir) قابل مشاهده می باشد.

وی ادامه داد: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، یک نهاد قانونی می باشد که تمامی تعرفه های اپراتورها همچون شرکت مخابرات ایران را رصد می کند و موارد مغایر با قوانین تعیین شده را اعلام می کند و درصورتیکه بخواهد تعرفه های جدیدی با عنایت به افزایش تورم و لزوم توسعه شبکه برای ارائه خدمات بهتربه شرکت مخابرات ایران ابلاغ کند، پس از طی فرایندهای قانونی اقدام خواهد نمود و طبیعتا، شرکت مخابرات ایران هم مجری قوانین خواهد بود.
به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از خبرگزاری ایرنا، «صادق عباسی شاهکوه» رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور پیش از این اعلام نموده بود که نظام تعرفه ای در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات (ict) احتیاج به بازبینی جدی دارد. سال ۱۴۰۰ برای این کار محدودیت قانونی داشتیم، اما سال جاری فضا برای اصلاح تعرفه ها به شکل مناسب فراهم است.


منبع:

1401/01/20
11:47:10
0.0 / 5
551
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین