داغ ترینها: ....

عملكرد قابل توجه دوربین گوشی HUAWEI Y9s بعنوان یك گوشی مقرون به صرفه

عملكرد قابل توجه دوربین گوشی HUAWEI Y9s بعنوان یك گوشی مقرون به صرفه

كمیاب آنلاین: گوشی HUAWEI Y9Sیكی از جدیدترین گوشیهای اقتصادی هوآوی است. در این مطلب به مرور مشخصات دوربین این گوشی و بررسی عملكرد دوربین دستگاه در عكاسی با شرایط نوری مختلف می پردازیم تا عملكرد این دستگاه در زمینه عكاسی را بعنوان گزینه ای مقرون به صرفه بررسی نماییم.گوشی HUAWEI Y9s نسخه ارتقایافته و به روزتر گوشی HUAWEI Y9 است كه مدتی پیش توسط هوآوی معرفی گردید. پردازنده، نمایشگر و دوربین را می توان كلیدی ترین پیشرفت های HUAWEI Y9s در مقایسه با نسخه پیشین دانست. توجه ویژه كاربران به بخش دوربین سبب شده این بخش به یكی از ملاك های اصلی انتخاب تبدیل گردد.
قسمت پشتی HUAWEI Y9s میزبان دوربین سه گانه با حسگر اصلی 48 مگاپیكسلی است. این حسگر به لنز واید استاندارد و فوكوس خودكار PDAF (تشخیص فاز) تجهیز شده و حسگر دوم 8 مگاپیكسلی و مجهز به لنز اولترا واید با گشودگی دیافراگم f/2.4، فاصله كانونی 13 میلی متری و زاویه دید گسترده 120 درجه ای است. حسگر سوم نیز 2 مگاپیكسلی است كه وظیفه سنجش و اندازه گیری اطلاعات مربوط به عمق میدان را بر عهده دارد.
نرم افزار دوربین دستگاه، همان نرم افزار آشنای EMUIبوده و تفاوت محسوسی با سایر گوشیهای هوآوی در آن مشاهده نمی گردد. همچون نقاط قوت نرم افزاری دوربین HUAWEI Y9s می توان به امكان ثبت تصاویر با استفاده از مواردی نظیر حالت شب، هوش مصنوعی و زوم 6 برابری اشاره نمود.
تصاویر دوربین اصلی دستگاه به صورت پیش فرض با رزولوشن 12 مگاپیكسل ثبت می شوند. اما برای ثبت جزئیات بیشتر می توان حالت 48 مگاپیكسلی را بوسیله تنظیمات نرم افزار دوربین فعال كرد. در این حالت امكان زوم دیجیتال 6 برابری غیرفعال می شود اما جزئیات به ثبت رسیده توسط دوربین 4 برابر افزوده می شوند.

تصاویر ثبت شده با استفاده از زوم دیجیتال دستگاه در شرایطی كه نور محیط مناسب باشد، كیفیت رضایت بخشی دارند.

دوربین اصلی دستگاه تصاویر با كیفیتی را ثبت می كند. كنتراست، جزئیات و میزان نویز در سطح بسیار خوبی قرار دارند و HUAWEI Y9sمی تواند فراتر از رده قیمتی و كلاس كاری خود ظاهر شود. بدین سبب می توان كیفیت دوربین آنرا بسیار قابل قبولدانست.

تصاویر ثبت شده در نور محدود نیز از كیفیت مناسبی برخوردار می باشند. فعال سازی حالت های HDR یا Night mode نیز می تواند به افزایش جزئیات یا كاهش نویز تصاویر كمك نماید.

عملكرد دوربین اولترا واید دستگاهنیز قابل توجه است. مانند سایر رقبای هم رده، دوربین اولترا واید HUAWEI Y9s فوكوس خودكار ندارد. با این وجود تصاویر ثبت شده توسط آن جزئیات خوبیدارند. دقت رنگ ها، كنتراست و محدوده داینامیكی نیز همگی در سطح مناسبی برای دستگاهی در این محدوده قیمتی قرار دارند.

در مجموع گوشی جدید Huawei Y9s را می توان انتخابی مقرون به صرفه دانست كه دوربین آن نیز باتوجه به قیمت اقتصادی، كاربر را تحت تاثیر قرار خواهد داد. این گوشی مقرر است طی هفته های آتی در بازار ایران ارائه شود.
2121

1398/11/04
23:07:53
5.0 / 5
4326
تگهای خبر: بازار , پیكسل , دستگاه , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین