داغ ترینها: ....
رییس پژوهشگاه فضایی ایران:

سامانه فراخوان واگذاری پروژه های فناورانه فضایی افتتاح شد

سامانه فراخوان واگذاری پروژه های فناورانه فضایی افتتاح شد

به گزارش کمیاب آنلاین رئیس پژوهشگاه فضایی ایران اظهار داشت: سامانه فراخوان واگذاری پروژه های فناورانه با رویکرد دستیابی مطلوب به این هدف و مشارکت مؤثر بخش های مختلف در اکتساب فناوری های فضایی راه اندازی شده و آماده بهره برداری است.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پژوهشگاه فضایی ایران، «حسین صمیمی» اضافه کرد: با توجه به این که شتاب دهی در توسعه و بلوغ رسانی فناوری های فضایی یکی از اولویت های اصلی پژوهشگاه فضایی ایران به شمار می آید، برای این منظور ایجاد یک شبکه تامین توانا متشکل از دانشگاه ها، بخش های خصوصی، صنایع و سازمان های فعال کشور در صنعت فضایی امری لازم است.
وی اشاره کرد: از ین جهت، سامانه فراخوان واگذاری پروژه های فناورانه با رویکرد دستیابی مطلوب به این هدف و مشارکت مؤثر بخش های مختلف در اکتساب فناوری های فضایی راه اندازی و آماده بهره برداری است.
صمیمی افزود: در اولین مرحله در این سامانه، حدود ۳۰ مسئله فناورانه که تا ۱۰ سال آتی پیش روی صنعت فضایی کشور در زمینه های مختلف خواهد بود، بارگذاری شده است. این فناوری ها در کلاس های ماهواره های میکرو/ مینی و کیوبست ها (CubeSat) است که در زمینه های تخصصی سازه و مکانیزم، توان و پردازش، کنترل حرارت، کنترل وضعیت، محموله سنجشی و پیشرانش تعریف شده اند.
رییس پژوهشگاه فضایی ایران اشاره کرد: متخصصان و علاقه مندان به فعالیت در زمینه های مذکور می توانند با مراجعه به آدرس سامانه در مهلت زمانی اعلام شده در فراخوان، مبادرت به ثبت نام و ارسال پیشنهادهای خود کنند.
وی در آخر اظهار داشت: امید است این سامانه نقش قابل توجهی در افزایش سطح تعاملات و استفاده بهینه از ظرفیت دانشگاه ها، شرکت های خصوصی و دانش بنیان بمنظور رفع چالش های فناورانه حوزه فضا ایفا کنند.


منبع:

1401/01/21
11:52:07
0.0 / 5
554
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین