داغ ترینها: ....
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه:

وزارت خارجه پشتیبان شرکت های فنی و مهندسی در خارج از کشور است

وزارت خارجه پشتیبان شرکت های فنی و مهندسی در خارج از کشور است

به گزارش کمیاب آنلاین معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه اظهار داشت: این وزارتخانه پشتیبان و حامی فعالیت شرکت های خدمات فنی و مهندسی در خارج از کشور است و از همه امکانات و ظرفیت های خود برای مساعدت به حل مشکلات و چالش های آنها استفاده می نماید.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از خبرگزاری ایرنا، معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه امروز(چهارشنبه) میزبان بیش از چهل شرکت فعال در صادرات خدمات فنی و مهندسی بود.
در این جلسه که با حضور مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه برگزار شد، مدیران عامل شرکت های مذکور مشکلات، چالشها و موانع داخلی و خارجی کارهای خودرا تشریح کردند.
صفری در این جلسه با بیان نقطه نظرات و ارائه سفارش ها و پیشنهاد راهکارهای لازم بر این نکته اصرار کرد که وزارت امور خارجه پشتیبان و حامی فعالیت شرکتهای خدمات فنی و مهندسی در خارج از کشور بوده و در امتداد افزایش صادرات کشور و کمک به ارزآوری و توسعه اقتصادی کشور از تمام ابزار، امکانات و ظرفیتهای خود برای مساعدت به حل مشکلات و چالشهای آنان استفاده خواهدنمود و دراین زمینه ایشان به مدیران این شرکتها اطمینان داد که همه نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور نیز بیش از گذشته آماده همکاری و مساعدت در این حوزه هستند.
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در همین چارچوب از این شرکتها دعوت کرد که باتوجه به توانمندی و ظرفیت بالای آنها در این حوزه، برای بسط کارهای خود به دیگر نقاط جهان نیز نگاه جدی داشته و برای توسعه بازارهای هدف برنامه ریزی کند.

در این جلسه نمایندگانی از انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی، سندیکای صادر کنندگان خدمات ساختمانی، وزارت صمت و صندوق ضمانت صادرات، بانک توسعه صادرات نیز حضور داشتند.
بنابر اعلام وزارت صمت، صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی در سال قبل توانستند با حضور در بیش از ۳۰ پروژه در خارج از کشور بیش از ۲ میلیارد دلار ارز عاید کشور کند.منبع:

1401/01/25
13:09:10
5.0 / 5
532
تگهای خبر: ابزار , بازار , پروژه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین