داغ ترینها: ....

پیشنهاد ۴۳ میلیارد دلاری ماسک برای خرید توییتر

پیشنهاد ۴۳ میلیارد دلاری ماسک برای خرید توییتر

ایلان ماسک، کارآفرین میلیاردر با بیان اینکه توییتر باید خصوصی شود تا رشد کند و به یک پلت فرم برای آزادی بیان تبدیل گردد، پیشنهاد خرید نقدی 43 میلیارد دلاری این شرکت شبکه اجتماعی را ارائه کرد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، ایلان ماسک که هم اکنون دومین سهامدار بزرگ توییتر است، در برنامه تد تاک در ونکوور درباره پیشنهاد خرید توییتر اظهار داشت: تصور می کنم خیلی مهم باشد که فضای انحصاری برای آزادی بیان وجود داشته باشد.

ماسک این پیشنهاد را روز چهارشنبه در نامه ای به هیات مدیره توییتر بیان کرد و روز پنج شنبه در اظهارنامه رگولاتوری علنی شد. پیشنهاد قیمت ۵۴.۲۰ دلار به ازای هر سهم، ۳۸ درصد بالاتر از قیمت نهایی سهام توییتر در اول آوریل است که آخرین روز معاملات سهام این شرکت قبل از اقدام ماسک برای خرید ۹.۱ درصد سهم در توییتر بوده است.

ماسک که برمبنای لیست فوربس، ثروتمندترین مرد جهان با دارایی بیش از ۲۷۳.۶ میلیارد دلار است، پیشنهاد پیوستن به هیات مدیره توییتر را یک روز بعد از افشای خرید سهام این شرکت رد کرد.

پس از صحبت در تد تاک، ایلان ماسک به احتمال پیشنهاد خرید خصمانه اشاره نمود که در آن هیات مدیره توییتر را دور خواهد زد و مستقیما به سهامداران پیشنهاد خواهد داد.

به گفته منابع آگاه، توییتر درحال ارزیابی این پیشنهاد با راهنمایی "گلدمن ساکس" و "ویلسون سونسینی گودریچ اند روزتی" است.

ارزش سهام توییتر روز پنج شنبه با ۱.۷ درصد کاهش بسته شد.

سهامداران توییتر هنوز متقاعد نشده اند. شاهزاده سعودی، الولید بن طلال، از حساب خود توییتی ارسال کرد و خودرا یکی از بزرگترین و قدیمی ترین سهامداران توییتر خواند و اظهار داشت: پیشنهاد ماسک ارزش این شرکت را پایین برد و پیشنهاد خرید وی را رد کرد.

ماسک هم به نوبه خود به توییتر اعلام نمود: پیشنهاد خریدش بهترین بوده و پیشنهاد نهایی است و اگر هیات مدیره آنرا رد کند، وی در سرمایه گذاری خود تجدیدنظر خواهدنمود.

ماسک منتقد توییتر و سیاستهایش بوده و بتازگی یک نظرسنجی در توییتر انجام داد و از کاربران پرسید آیا معتقدند توییتر به اصول آزادی بیان پایبند بوده است. بیش از ۷۰ درصد از دو میلیون نفر رای "خیر" داده بودند.

آگراوال: توییتر گروگان پیشنهاد خرید ایلان ماسک نمی شود

پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر در دیدار با کارمندان این شرکت به آنها اطمینان داد توییتر با خبر پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید این شرکت، گروگان گرفته نمی گردد.

یک منبع مطلع که مایل نبود نامش فاش شود، به رویترز اظهار داشت: آگراوال با پاسخگویی به سوالات کارمندان توییتر که در سرویس پیام رسانی اسلک ارسال شده بود، کارمندان را تشویق کرد متمرکز بمانند و به آنها اظهار داشت: ما بعنوان کارمندان، هر اتفاقی بیافتد را کنترل می نماییم.

این دیدار بعد از انتشار این خبر انجام شد که ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، خرید توییتر به مبلغ ۴۳ میلیارد دلار را پیشنهاد کرده است.

آگراوال به کارمندان توییتر اظهار داشت که هیات مدیره به بررسی پیشنهاد ماسک ادامه می دهد اما نمی تواند جزییات بیشتری در اختیار کارمندان قرار دهد.

در یک بخش از جلسه پرسش و پاسخ، یک کارمند درباره چگونگی رسیدن این شرکت به تصمیم دادن پیشنهاد یک کرسی در هیات مدیره این شرکت سوال کرد و اظهار داشت: آیا توییتر همه میلیاردرها را به هیات مدیره خود دعوت خواهدنمود. آگراوال پاسخ داد که هیات مدیره در جهت بهترین منافع سهامداران عمل می کند.

بر اساس گزارش رویترز، مدیرعامل در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اینکه تعریف ایلان ماسک از آزادی بیان را چه می بیند و آیا تعریف وی با رویکرد توییتر نسبت به این مفهوم همخوانی دارد، پاسخ مستقیم نداد و اظهار داشت: کار این شرکت به ادامه بهبود سلامت مکالمات در توییتر متمرکز است.
1401/01/26
15:31:30
0.0 / 5
674
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین