داغ ترینها: ....

هوش مصنوعی جدید Google با نام Coral

هوش مصنوعی جدید Google با نام Coral

به گزارش كمیاب آنلاین هوش مصنوعی به ماشین ها اجازه می دهد تا تمامی كارهایی كه توسط انسان انجام می گرفته است را به تنهایی انجام دهد. به دنبال راه اندازی كنترل كیفیت خط تولید كارخانه هستید؟ كافیست یك دوربین با قدرت هوش مصنوعی نصب كنید تا تمام نقایص را به شما نشان دهد. اما چنین وسایلی تنها زمانی كارآمد خواهند بود كه از سرعت كافی برخوردار باشند برای مثال دوربینی كه چند دقیقه برای گرفتن یك عكس زمان صرف كند كارآمد نخواهد بود.به همین منظور گوگل برای رفع چنین مشكلی دست به ابداع Coral زده است. معمولا داده ها توسط دستگاه های هوش مصنوعی به یك مركز محاسباتی بزرگ فرستاده می شوند. Coral یك پلت فرم سخت افزاری و نرم افزاری از گوگل است كه به دستگاه های مجهز به هوش مصنوعی كمك می نماید تا سرعت سخت افزاری شبكه های عصبی آنها بالا برود.

گفته می شود میزان استفاده از هوش مصنوعی در سال 2020 به 750 میلیون برسد كه علاوه بر استفاده آن در تلفن های همراه می توان در خودروسازی و تجهیزات بهداشتی و درمانی استفاده نمود.
Coral برای مرتفع ساختن مشكلات از دو محصول استفاده می كند: یكی شتاب دهنده و دیگری بوردی كه برای نمونه سازی اولیه از ایده ها از آن استفاده می شود. در هر دو محصول قلب سخت افزار گوگل Edge TPU است.

با اینكه می توان از Coral در پروژه های سرگرم كننده استفاده كرد، هدف اصلی سرمایه گذاری و فعالیت در صنایعی مانند خودروسازی و بهداشت و درمان است. بعنوان مثال خودرو خودرانی را در نظر بگیرید كه با سرعت 100 كیلومتر بر ساعت در حال حركت است و این خودرو هر 100 میلی ثانیه 3 متر را طی می كند. هرگونه تاخیر در فرآیند پردازش این خودرو خودران احتمال خطرات شدید را زیاد می كند. ازاین رو بسیار ایمن تر است كه آنالیزها را یك دستگاه به جای یك سیستم ارتباطی انجام دهد.
جذابیت Coral برای گوگل در كاركرد هوش مصنوعی بوده و هدف اصلی گوگل كسب درآمد از آن نیست.
theverge.com 2121


منبع:

1398/11/05
23:28:32
5.0 / 5
4137
تگهای خبر: پروژه , تلفن , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین