داغ ترینها: ....

طراحی ۶ پلت فرم دیجیتال برای رونق دادن به کشاورزی

طراحی ۶ پلت فرم دیجیتال برای رونق دادن به کشاورزی

ایران بعنوان یکی از قطب های کشاورزی سنتی در دنیا نیازمند استفاده از فناوری های مدرن و نوظهور برای توسعه کشاورزی دیجیتال است، در همین راستا با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۶ پلت فرم دیجیتال برای رونق و گسترش کشاورزی دیجیتال طراحی و افتتاح شد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، صنعت کشاورزی رسالتی ویژه برای تأمین سلامتی جامعه دارد بنابراین ارتقای تجهیزات و فراهم کردن شرایط توسعه این حوزه، یک لزوم انکارناپذیر است.
همین لزوم، سال ها است کشورها را ناگزیر به توسعه فناوری های کاربردی در حوزه کشاورزی کرده است. ایران هم بعنوان یکی از قطب های کشاورزی سنتی در دنیا نیازمند استفاده از فناوری های مدرن و نوظهور برای توسعه کشاورزی دیجیتال است. هر چند که هنوز تعداد شرکتهای دانش بنیان ورود کرده به صنعت کشاورزی بسیار ناچیز است اما طراحی ۶ پلت فرم دیجیتال برای توسعه کشاورزی مدرن همچون اقدامات در این حوزه می باشد.
«امداد کشاورز (سامانه مشاوره و ارتباط بین کشاورزان و کارشناسان خبره)»، «زیست راندمان»، «میدان بار (ارایه خدمات به حجره داران و میوه فروشان)»، «یکتابان (شبکه تخصصی کسب و کارهای کشاورزی)»، «ماه چین (پلتفرم ارائه خدمات آنلاین کشت و صادرات زعفران)» و «پلتفرم آنلاین مشاوره پرورش دام و طیور»، پلت فرم هایی هستند که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طراحی شده اند تا کشاورزان با کمک آنها به استفاده از تجهیزات مدرن و حرکت به سمت کشاورزی دیجیتال ترغیب شوند.
فناوری های نوین می توانند در بخش های مختلف اقتصادی تحولاتی ایجاد کنند. یکی از صنایعی که با کمک فناوری های مدرن، کیفیت و کمیت محصولات و تولیدات خویش را افزایش داده صنعت کشاورزی است. مسیر ناگزیری که همه کشورها باید از آن گذر کنند و برای تأمین غذای مردمشان آنها را به کار گیرند.
دانش بنیان ها بهترین و مطمئن ترین راه برای توسعه صنایع مختلف در کشور می باشند و توانمندی آنها طی سالهای اخیر به همه اثبات شده است اما تعداد این شرکت ها در صنعت کشاورزی هنوز با نقطه مطلوب فاصله بسیاری دارد و باید مسیر ورود آنها به این حوزه بیشتر از پیش فراهم گردد. این کار هم به همکاری همه نهادها و دستگاههای در رابطه با این حوزه نیازمند است. استفاده از توان شرکتهای دانش بنیان هم نقطه عطف این تلاش ها است.

1401/01/28
09:04:54
2.5 / 5
543
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین