داغ ترینها: ....

پژوهشگاه فناوری اطلاعات ۱۳ پروژه پژوهشی به شرکت ارتباطات زیرساخت تحویل داد

پژوهشگاه فناوری اطلاعات ۱۳ پروژه پژوهشی به شرکت ارتباطات زیرساخت تحویل داد

به گزارش کمیاب آنلاین پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۱۳ پروژه پژوهشی سفارشی از شرکت ارتباطات زیرساخت را طی مراسمی به صورت رسمی تحویل این شرکت داد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، «وحید یزدانیان» رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم تحویل این پروژه ها اظهار داشت: پژوهش هایی که در پژوهشگاه انجام می شود باید قالب کاربردی داشته و باید از جنس پژوهش هایی باشند که بتواند نیازهای شرکت زیرساخت را فراهم آورد.
وی ضمن اشاره به اتمام ۱۳ پروژه تصریح کرد: حالا ظرفیت هایی آزاد شده، که به پژوهشگاه این امکان را می دهد تا بتواند پروژه های بیشتری برای زیرساخت تعریف کند و به انجام برساند.
یزدانیان ضمن پیشنهاد این که نتیجه این پژوهشها قابل استفاده برای همه ذینفعان خواهد بود، بیان نمود: در آینده نشست های تخصصی با حضور همه ذینفعان و افراد فعال در حوزه ICT خواهیم داشت تا نتایج این پروژه ها به صورت جزئی عرضه شود و مورد بررسی صاحب نظران قرار گیرد.
در ادامه این مراسم، معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت زیرساخت هم ضمن تشکر از پژوهشگاه برای انجام این پروژه ها اظهار داشت: پروژه های انجام شده باید در بدنه شرکت زیرساخت اجرا و به آنها عینیت بخشیده شود.
«امیر محمدزاده لاجوردی» اضافه کرد: زمانی می توانیم بگویم این پروژه ها کاربردی هستند که جاری شده و نتیجه آن در بدنه زیرساخت دیده شود.
وی با اشاره به اینکه یکی از نکاتی که در دستور کار داریم آینده پژوهی است، خاطرنشان کرد: همانطور که مشخص است فناوری ارتباطات و اطلاعات به سرعت درحال تغییر است و اگر از این مسائل عقب بمانیم جبران آن مشکل خواهد بود.
لاجوردی با تکیه بر حضور پژوهشگران در شرکت زیرساخت خواهان حضور ثابت آنها شد و اضافه کرد: حل مشکلات عملیاتی در شبکه زیرساخت یکی از نکاتی است که پژوهشگاه می تواند در آن به زیرساخت کمک نماید که برای تحقق این مورد نیاز است که پژوهشگران در شرکت زیرساخت حضور یابند؛ حضور ثابت آنها بسیار به ما کمک می نماید چونکه می توانند از نزدیک فعالیت شبکه را رصد کنند و برای مشکلات آن چاره اجرایی تری عرضه کنند.1401/01/29
08:37:08
1.7 / 5
504
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین