داغ ترینها: ....

دعوت وزیر نفت از جهاد دانشگاهی برای ورود به ساخت دکل دریایی

دعوت وزیر نفت از جهاد دانشگاهی برای ورود به ساخت دکل دریایی

کمیاب آنلاین: وزیر نفت در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی پیشنهاد کرد این نهاد علمی باتوجه به نیاز کشور به دکل های دریایی، در حوزه تامین این محصولات ورود کند.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا وزیر نفت در نشست مشترک با رئیس جهاددانشگاهی، این نهاد را در اولویت تامین تجهیزات صنعت نفت خواند.
در ابتدای این دیدار آخرین وضعیت قراردادهای همکاری جهاددانشگاهی و شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت در حوزه تولید و تامین ۵۹ رول کلاف لوله مغزی سیار، بازوهای بارگیری، مته های PDC، پکیج تصفیه پساب صنعتی واحد بهره برداری قشم و تخلیه محیط پذیر مطابق استانداردها (شرکت فلات قاره)، ساخت و بازسازی برخی از دکل های حفاری (شرکت ملی حفاری)، بحث نمک زدایی یا فراورش نفت خام با شرکت مهندسی و توسعه نفت مورد بررسی قرار گرفت.

آمادگی و توان ساخت توربین و الکتروکمپروسورها توسط جهاددانشگاهی همچون موارد دیگری بود که مدیران این دو مجموعه بر آن تاکید نمودند.
جواد اوجی وزیر نفت به گزارش های ارائه شده از توانمندی های جهاددانشگاهی اشاره نمود و اظهار داشت: کسی حق خرید خارجی تجهیزاتی را که در داخل توان تامین آن هست، ندارد و جهاد دانشگاهی در اولویت تامین تجهیزات داخلی است.

وی افزود: باوجود آشنایی کامل جهاددانشگاهی با مباحث دانش بنیان در زمینه نفت و گاز، آماده ایم هرجا که این نهاد علمی می تواند نیازهای صنعت نفت را خصوصاً در حوزه هایی که واردات می شود، برآورده کند از آن حمایت نماییم.

وزیر نفت در باره مشکل کشور در حوزه دکل های دریایی درخواست ورود جهاددانشگاهی برای تامین این دکل ها را داد و اظهار داشت: با ورود جهاددانشگاهی به این حوزه امیدواریم نخستین دکل دریایی در کشور ساخته شود و وزارت نفت برای شروع این کار همه جانبه حمایت می کند.

اوجی همین طور از مسئولان جهاددانشگاهی خواست تا پیشنهادهای جدید دانش بنیان خودرا در حوزه های موردنیاز صنعت نفت به این وزارتخانه اعلام کنند.

رئیس جهاددانشگاهی نیز با استقبال از حمایت وزیر نفت از توانمندی های جهاددانشگاهی اظهار داشت: تلاش ما این است که در این نهاد با انجام کار خوب این حمایت ها جبران شود.

حمید رضا طیبی افزود: در کشور هر جا موفق بوده ایم، مدیران این ریسک معقول را در پشتیبانی از تولید داخل انجام داده اند و ما نیز در جهاددانشگاهی تلاش نموده ایم به ریسک آنها با کار خوب پاسخ دهیم.

وی در باره پیشنهاد وزیر نفت به جهاددانشگاهی در زمینه طراحی و ساخت دکل های دریایی اظهار داشت: دراین زمینه آمادگی لازم در جهاد دانشگاهی وجود دارد و آماده هستیم با شکل گیری یک همکاری منسجم در این عرصه ورود نماییم.

توانمندی ‎های جهاددانشگاهی در حوزه های ازدیاد برداشت و پمپ های درون چاهی نفت (ESP) مطالب دیگری بود که طیبی بیان کرد.
رییس جهاددانشگاهی مشکل تامین منابع مالی و تحریم ها را بعنوان موانعی نام برد که پروژه های تولید داخل را طولانی تر می کند.
به گزارش جهاد دانشگاهی در سالیان گذشته و همین طور در جریان بازدید وزیر نفت از نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های جهاددانشگاهی در دی ماه ۱۴۰۰ چندین تفاهم نامه و قرارداد همکاری به امضای این ۲ مجموعه رسید و وزیر نفت ابراز امیدواری کرد صنعت نفت ایران با ظرفیت جهاددانشگاهی و نیازی که به دانش روز خصوصاً در زمینه شرکت های دانش بنیان دارد، به تحول اساسی در صنعت نفت نائل شود.
دیدار جواد اوجی وزیر نفت و حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی باهدف بررسی آخرین وضعیت قراردادهای طرفین و بهره گیری از ظرفیت های جهاددانشگاهی در پروژه های دانش بنیان صنعت نفت در دفتر وزیر انجام شد.


منبع:

1401/01/29
20:48:36
0.0 / 5
808
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین