داغ ترینها: ....

جلوگیری از وقوع حمله گسترده سایبری به حوزه های زیرساختی

جلوگیری از وقوع حمله گسترده سایبری به حوزه های زیرساختی

به گزارش کمیاب آنلاین مرکز عملیات امنیت افتا اعلام کرد با مبادرت به موقع در ایام اخیر، از وقوع حمله سایبری گسترده به حوزه های زیرساختی کشور پیشگیری به عمل آمده و عملیات طراحی شده توسط مهاجمین در مراحل اولیه بهره برداری خنثی شد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، مرکز مدیریت راهبردی افتا، اعلام نموده که مهاجمین سایبری قصد داشتند با سو استفاده از حفره امنیتی در یکی از نرم افزارهای پرکاربرد در سازمان ها، ضمن دریافت دسترسی به زیرساخت ها و استخراج اطلاعات از آنها، دستورات دلخواه را اجرا و محتوای آلوده خویش را تزریق کنند، اما قبل از آنکه مهاجمان بتوانند حمله سایبری خویش را عملی کنند، با مبادرت به موقع مرکز عملیات امنیت افتا از وقوع آن پیشگیری شد.
با کشف سرنخ ها و الگوهای رفتاری استفاده شده در حمله و همینطور اشراف کارشناسان مرکز مدیریت راهبردی افتا، بر اقدامات مهاجمین، نقاط هدف و عملیات طراحی شده برای حمله به زیرساخت ها تحت رصد قرار گرفت و مشخص شد بیشتر از ۱۰۰ خدمت الکترونیکی مهم در بخش های دولتی و خصوصی جزء اهداف اصلی حمله است.
مهاجمین سایبری در این گونه حملات بعد از نفوذ و دریافت دسترسی غیرمجاز، «درهای پشتی» را بارگذاری کرده تا از این طریق، امکان بهره برداری های بیشتری چون افزایش سطح دسترسی و حفظ آن، استخراج اطلاعات، اجرای دستورات دلخواه و تزریق محتوای آلوده را داشته باشند.
کارشناسان فنی مرکز مدیریت راهبردی افتا، بعد از کشف حفره امنیتی ناشناخته و انجام بروزرسانی های امنیتی، اجازه بهره برداری از این «درهای پشتی» برای «آدرس آی پی های متعدد» از کشورهای هلند، امریکا و انگلیس را سلب کردند و از تحقق اهداف مهاجمین و وقوع حادثه سایبری، پیشگیری شد. اقدامات تکمیلی در مورد این رویداد توسط مرکز مدیریت راهبردی افتا و سایر مراجع ذی ربط درحال انجام و پیگیری است.1401/02/05
20:17:16
2.5 / 5
1184
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین