داغ ترینها: ....

آغاز ساخت ماهواره سنجشی امیركبیر با دقت یك متر

آغاز ساخت ماهواره سنجشی امیركبیر با دقت یك متر

به گزارش كمیاب آنلاین رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر از امضای قرارداد با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای طراحی و ساخت ماهواره دوم این دانشگاه آگاهی داد و اظهار داشت: برمبنای توافقات انجام شده، مقرر است ماهواره ای از نوع سنجشی و با دقت یك متر از طرف پژوهشگران این دانشگاه طراحی و ساخته شود و اعتبارات اولیه آن در نظر گرفته شده است.


به گزارش كمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، دكتر سید احمد معتمدی با اشاره به تجربه طراحی و ساخت ماهواره پیام دانشگاه صنعتی امیركبیر، اظهار داشت: عملكرد ماهواره پیام بسیار مثبت بود. بااینكه ماهواره بر به ارتفاع مداری مورد نظر پیام رسید؛ اما متاسفانه نتوانست با سرعت لازم این ماهواره را در مدار مورد نظر قراردهد.

معتمدی اظهار نمود: در همان روز پرتاب ماهواره پیام، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر ساخت ماهواره دیگری در این دانشگاه تاكید نمود. در سناریوی پیشنهادی برای این ماهواره موضوع استفاده از تكنولوژی های جدید و رسیدن به قدرت تفكیك یك متر مطرح بود كه با مذاكراتی كه با وزیر ارتباطات شد و برمبنای برنامه های این وزارتخانه برای توسعه فناوری های فضایی، این سناریو مورد تایید قرار گرفت.

رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر با اشاره به اینكه طراحی و ساخت ماهواره با دقت یك متر و با استفاده از تكنولوژی های جدید، كلاس ماهواره و سطح بلوغ فناوری را ارتقا خواهد داد.

معتمدی، فاز اول این پروژه را اجرای طراحی مفهومی و چهار حوزه توسعه فناوری ماهواره دانست و اظهار نمود: ماهواره ای كه بر طبق این قرارداد مقرر است ساخته شود، از نوع ماهواره های سنجشی با دقت یك متر است كه ماموریت اصلی آن تصویربرداری خواهد بود.
وی مدار این ماهواره را ۵۰۰ تا ۶۰۰ كیلومتر ذكر كرد.1398/11/08
09:11:11
5.0 / 5
4025
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین