داغ ترینها: ....

سقوط سهام غول فناوری

سقوط سهام غول فناوری

کمیاب آنلاین: آمازون، زیان خالص 3.8 میلیارد دلاری را برای سه ماهه منتهی به 31 مارس گزارش کرد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، غول فناوری اعلام نمود که درآمد ۷ درصدی آن نسبت به زمان مشابه سال قبل به ۱۱۶.۴ میلیارد دلار بالا رفته است. این شرکت پیش بینی نمود که رشد درآمد در سه ماهه آینده کاهش بیشتری خواهد داشت و نرخ رشد بین ۳ تا ۷ درصد را پیش بینی می کند.
آمازون زیان خالص ۳.۸ میلیارد دلاری در سه ماهه منتهی به ۳۱ مارس ثبت نمود و این ضرر را تا حد زیادی به ضرر ۷.۶ میلیارد دلاری از سرمایه گذاری خود در خودروساز برقی ریوین (Rivian) نسبت داد. همین طور سود ۴.۴ میلیارد دلاری که مفسرین رفینیتیو پیش بینی کرده بودند، از دست رفته بود.
ریوین که آمازون در سال ۲۰۱۹ سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری آنرا رهبری کرد، از زمان ارائه اولیه سهام خود بیش از ۷۵ درصد سقوط کرده است.
فورد (یکی دیگر از سرمایه گذاران اولیه در ریوین)، ۵.۴ میلیارد دلار هزینه قبل از مالیات مربوط به این سرمایه گذاری را دریافت کرد که در نتیجه فورد ۳.۱ میلیارد دلار ضرر خالص برای سه ماهه اول گزارش کرد.
اندی جاسی، مدیر عامل آمازون: «همه گیری و جنگ متعاقب آن در اوکراین رشد و چالش های غیرعادی به همراه داشته است».
وی به رشد سرسام آور آمازون در کسب وکار مصرف کننده اش در طول همه گیری و دوبرابر شدن شبکه تحقق این شرکت در دو سال قبل اشاره نمود.
سهام آمازون طی معاملات بازار سهام با ۱۰.۵ درصد سقوط به ۲۵۸۶.۵۰ واحد رسید. آمازون حالا انتظار زیان عملیاتی بین یک تا سه میلیارد دلار را دارد، در صورتیکه در سه ماهه سال قبل زیان ۷.۷ میلیارد دلاری داشت.
غول تجارت الکترونیک همین طور اظهار داشت که زیان خالص سه ماهه اول آن شامل کسری ارزش گذاری پیش از مالیات ۷.۶ میلیارد دلاری است.
خدمات وب آمازون، درآمد ۱۸.۴۴ میلیارد دلاری را گزارش کرده است. درآمد نسبت به زمان مشابه سال قبل ۷ درصد رشد داشته است.
مفسرین انتظار داشتند که آمازون درآمد ۸.۳۵ دلاری هر سهم را گزارش کند. اگر زیان ۷.۶ میلیارد دلاری ناشی از سرمایه گذاری آمازون در ریوین لحاظ نمی شد، درآمد خالص آمازون چهار میلیارد دلار بود.
در اواسط آوریل، آمازون تقسیم سهام ۲۰ به یک را اعلام نمود که مقرر است در اوایل ژوئن اجرا شود.
درآمد تبلیغاتی ۷.۸۸ میلیارد دلاری نیز کمتر از برآوردهای ۸.۱۷ میلیارد دلاری بود. این شرکت همین طور طرح خرید ۱۰ میلیارد دلاری سهام آمازون را اجرا کرده است.
منبع:

1401/02/10
12:32:03
0.0 / 5
661
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین