داغ ترینها: ....

تكنولوژی Smart Inverter ال جی چیست و چه كاربردهایی دارد؟

تكنولوژی Smart Inverter ال جی چیست و چه كاربردهایی دارد؟

كمیاب آنلاین: تكنولوژی اینورتر یا معكوس گر مدتی است در صنعت مورداستفاده قرار می گیرد و به زبان ساده دستگاهی است برای تغییر جریان برق بین مستقیم و متناوب كه كنترل فركانس و ولتاژ را همامكان پذیر می سازد. در ابتدا از این ابزار برای تبدیل برق تولیدی سلول های خورشیدی یا كنترل سرعت موتورهای صنعتی بدون افت قدرت و گشتاورو همین طور كاهش انرژی مصرفی و درنتیجه كاهش هزینه برق هم زمان با افزایش طول عمر و بهبود عملكرد موتور استفاده می شد.طی چند سال قبل باتوجه به افزایش هزینه انرژی در دنیا و همین طور نیاز به افزایش كارایی و عمر لوازم خانگی، شركت های مختلفی به دنبال استفاده از این فنآوری در لوازم خانگی رفتند. ال جی هم در این میان یكی از پیشتازان صنعتی بوده و از اواسط سال ۲۰۱۸ میلادی با عرضه تكنولوژی اختصاصی Smart Inverter خود، گام های بلندی دراین زمینه برداشته و تقریباً تمامی لوازم خانگی برقی مهم خودرا به آن تجهیز نموده است.
تعداد بسیار متنوعی از تكنولوژی های روز حالا در مجموعه بزرگی از محصولات ال جی گرد هم آمده اندتا امكان مدیریت بهینه مصرف انرژی و افزایش عملكرد برمبنای تكنولوژی اینورتر هوشمند را فراهم آورند. این گروه، گستره وسیعی از دستگاه های تهویه مطبوع تا یخچال ها، ماشین های لباسشویی و حتی ماكروویوها و اجاق گاز را در بر می گیرد. بدون شك یكی از دلیلهای اصلی رویكرد ال جی برای بهره گیری از تكنولوژی اسمارت اینورتر در لوازم خانگی، توانایی اثبات شده آن در كاهش مصرف الكتریسیته است. از سویی كاهش مصرف برق به مدلول كاهش هزینه های خانواده ها است و از طرف دیگر، مصرف بهینه انرژی عاملی بسیار مؤثر برای كاهش مشكلات زیست محیطی و رشد پایدار شمرده می شود.
البته تكنولوژی اسمارت اینورتر ال جی تنها محدود به مصرف بهینه برق نبوده و جنبه هایمتعددی از تولید محصول را در بر می گیرد. برای مثال ماشین لباسشویی های هوشمند ال جی كه از این فنآوری بهره می برند، علاوه بر اندازه گیری دقیق میزان لباس ها و تنظیم برنامه های شستشو به بهینه ترین شكل ممكن، میزان آب مصرفی را نیز كنترل می كنند. اینورتر هوشمند در این دستگاه ها با حذف عملكردهای غیرضروری و كنترل بهینه سرعت موتور دستگاه، موجب می شوند تا انرژی و پول بیشتری صرفه جویی و پس انداز شود.
در ماكروویوهای پیشرفته ال جی، تكنولوژی اینورتر هوشمند با كنترل عوامل مختلفی، می كوشد به بهینه ترین شكل ممكن میزان توان دستگاه برای پخت، یخ زدایی یا گرم كردن را محاسبه و تنظیم كند. بدین صورت علاوه بر كنترل دقیق توان موردنیاز، دما هم به دقت كنترل می شود تا غذاهای گوناگون به بهترین شكلی كه تابحال ممكن بوده طبخ شوند و دیگر لازم نیست كه نگران سوختن یا زیاد پختن آنها نباشید.
در یخچال های هوشمند ال جی هم از كمپرسورهای مجهز به اسمارت اینورتر استفاده شده تا در شرایط گوناگون محیطی و كاری، انرژی برای تولید سرما به شكل بهینه ای مورداستفاده قرار گیرد. با پایش دائمی دمای درون و بیرون یخچال، سیستم هوشمند ال جی به صورت خودكار توان سرمایی لازم را كنترل می كند. علاوه بر این با توجه به این كه استفاده از اینورتر موجب می شود موتور یخچال به ندرت وارد مرحله پیك قدرت شود، پس شما آشپزخانه ساكت تری هم خواهید داشت. همین طور با استفاده از چنین تكنولوژی های پیشرفته ای، عملكرد كمپرسور و دیگر قطعات مكانیكی یخچال كاملاً بهینه بوده و عمر بیشتری خواهند داشت.
در سیستم های تهویه مطبوع معمولی، دستگاه با خاموش و روشن شدن های متوالی موتور برمبنای تغییرات دمای محیط كار می كند. این شیوه علاوه بر ایجاد آلودگی صوتی و مصرف انرژی بیشتر، از عمر قطعات دستگاه هم می كاهد؛ اما در تهویه مطبوع مجهز به اسمارت اینورتر، دما به صورت دائمی كنترل می شود و برمبنای آن سرعت موتور به شكل متناوب در یك دامنه توان مشخص كم وزیاد می شود. این گونه با دفعات خاموش و روشن شدن بسیار كمتر و مصرف برق كمتری به دمای بهینه می رسیم و عمر دستگاه هم به شكل چشم گیری افزایش خواهد یافت.
استفاده از این فنآوری در محصولات خانگی ال جی، چنان در عملكرد و عمر ابزارها مفید واقع شدهكه این شركت تقریباً تمامی لوازم خانگی مجهز به اسمارت اینورتر را با گارانتی ده ساله! برای قطعات مكانیكی روانه بازار می كند.
2121


منبع:

1398/11/11
12:41:45
5.0 / 5
4705
تگهای خبر: ابزار , ال جی , بازار , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین