داغ ترینها: ....

سرویس ترجمه گوگل ۲۴ زبان جدید اضافه کرد

سرویس ترجمه گوگل ۲۴ زبان جدید اضافه کرد

به گزارش کمیاب آنلاین گوگل ۲۴ زبان جدید را برای بیشتر از ۳۰۰ میلیون کاربر سرویس ترجمه گوگل ترانسلیت اضافه کرد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، از ۲۴ زبان جدیدی که پشتیبانی از آنها به سرویس ترجمه گوگل اضافه شده است، ۱۰ زبان آفریقایی هستند.

این غول فناوری آمریکایی اعلام نمود سالهاست گوگل ترانسلیت به رفع موانع زبان و مرتبط کردن جوامع در سرتاسر جهان کمک کرده است. حالا این شرکت می خواهد به اشخاصی کمک نماید که زبان آنها در این فناوری پشتیبانی نشده است.

زبانهای جدید شامل بوجپوری که ۵۰ میلیون نفر در شمال هند، نپال و فیجی به آن صحبت می کنند و زبان دیوِهی که ۳۰۰ هزار نفر در مالدیو به آن صحبت می کنند، است.

با اضافه شدن زبانهای جدید، شمار زبانهای موجود در گوگل ترانسلیت به ۱۳۳ زبان رسید.

گوگل اعلام نمود زبانهای جدید به منزله یک نقطه عطف فنی هستند چونکه از مدل یادگیری ماشین استفاده می نمایند که برای ترجمه به زبان دیگری بدون اینکه تابحال مثالی دیده باشد، استفاده می نماید. این می تواند برای زبانهایی مفید باشد که دیتابیسهای بزرگی از ترجمه انسانی که می تواند برای یادگیری یک یارانه استفاده شود، برای آنها موجود نیست. اما گوگل اذعان کرد که این فناوری بی عیب نیست. ازاین رو آیا ترجمه ها صحیح خواهند بود؟ برخی از چند زبانه ها به وجود مشکلاتی در مورد زبانهایی که پیش از این قابل دسترس بوده اند، اشاره کرده اند.

بر اساس گزارش شبکه خبری بی بی سی، گوگل در سال ۲۰۲۰ پنج زبان جدید به این پلت فرم اضافه کرد که اولین توسعه آن در چند سال گذشته بود.
1401/02/24
22:10:31
5.0 / 5
587
تگهای خبر: سرویس , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین