داغ ترینها: ....

ایلان ماسک برای خرید توییتر شرط گذاشت

ایلان ماسک برای خرید توییتر شرط گذاشت

به گزارش کمیاب آنلاین ایلان ماسک اعلام نمود پیشنهاد خرید ۴۴ میلیارد دلاری تا وقتی که توییتر ثابت نکند حسابهای ربات کمتر از پنج درصد از کل کاربران این پلت فرم است، پیش نخواهد رفت.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، ایلان ماسک در توییتی نوشت: پیشنهاد من بر اساس اظهارنامه توییتر نزد کمیسیون بورس و اوراق بهادار بوده است. روز گذشته مدیرعامل توییتر علنا حاضر نشد مدرکی درباره اینکه حسابهای ربات، کمتر از پنج درصد از کاربران توییتر هستند، عرضه کند.

ایلان ماسک بعد از اینکه هفته گذشته، پیشنهاد خویش را تا زمان دریافت اطلاعاتی درباره حسابهای ربات معلق کرد، اعلام نمود این گمان را دارد که حسابهای ربات حداقل ۲۰ درصد از کاربران توییتر را می سازند. وی روز دوشنبه در کنفرانسی در میامی اظهار داشت: نمی توانید همان قیمت را برای چیزی بپردازید که بسیار بدتر از ادعای آنها بوده است. وی در پاسخ هرچند آیا قرارداد توییتر با قیمت دیگری، مقرون به صرفه است، اظهار داشت: دور از ذهن نیست. مدیران توییتر مدعی شدند که آنها یک روش شناسی پیچیده ای دارند که فقط خودشان می توانند سر در بیاورند. این روش ناشی پیچیده نمی تواند یک راز عمیق، به پیچیدگی روح انسان یا نظیر آن باشد.

ارزش سهام توییتر اواخر معاملات بعدازظهر دوشنبه بعد از اظهارات ماسک، ریزش کرد و با بیشتر از هشت درصد کاهش، به ۳۷ دلار و۳۹ سنت رسید که بسیار پایین تر از قیمت نهایی سهام توییتر یک روز قبل از اعلام پیشنهاد خرید ایلان ماسک در ابتدای آوریل بود و تردیدهایی را درباره اجرای معامله خرید توییتر با قیمت توافق شده برانگیخت.

پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر، روز گذشته توییت کرده بود که برآوردهای داخلی توییتر از حسابهای ساختگی در چهار سه ماهه گذشته، پایین پنج درصد بوده اند. ماسک با ایموجی پو، به مدیرعامل توییتر پاسخ داد و نوشت: چطور تبلیغات کنندگان بدانند در برابر پولشان چه دریافت می کنند: این مساله بنیادین برای سلامت مالی توییتر است.

ماسک متعهد شده است در شیوه های نظارت بر محتوای توییتر، تغییراتی دهد و به تصمیماتی مانند ممنوعیت دائمی دسترسی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به توییتر، انتقاد داشته است و وعده داده است با رباتهای اسپم در این پلت فرم مقابله خواهد نمود. وی خواهان آزمایش رندم کاربران توییتر برای شناسایی رباتها شده و اعلام نموده که امکان دارد بیشتر از ۹۰ درصد از کاربران روزانه فعال توییتر، ربات باشند.

بررسی های مستقل نشان داده اند که بین ۹ تا ۱۵ درصد از میلیون ها پروفایل توییتر، ربات هستند.

توییتر هم اکنون کاربران را ملزم نمی کند با استفاده از هویت واقعی خود، برای عضویت در این پلت فرم ثبت نام کنند و بدین سان علنا به پروفایل های خودکار، جعلی و ناشناس اجازه فعالیت می دهد. جعل هویت و هرزنامه در توییتر ممنوع می باشد و حسابهایی که معلوم شود با دست داشتن در کلاهبرداری ها، هماهنگ کردن کارزارهای سوءاستفاده یا بالا نشان دادن مصنوعی نرخ تعامل، هدفشان فریب یا گمراه کردن دیگران است را مجازات می کند.

بر اساس گزارش رویترز، اظهارات ماسک خطاب به مخاطبان خصوصی، به نگرانیها درباره افشاگریهای اثرگذار بر بازار افزوده است.
1401/02/28
22:34:56
0.0 / 5
638
تگهای خبر: اجرا , بازار , بورس , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین