داغ ترینها: ....

اعلام ورشکستگی گوگل روسیه

اعلام ورشکستگی گوگل روسیه

زیرمجموعه روسی گوگل درپی توقیف حساب بانکی این شرکت از جانب مقامات که انجام فعالیتهایش را غیر ممکن کرده است، می خواهد اعلام ورشکستگی کند.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، گوگل ماه هاست در روسیه برای حذف محتوایی که از نظر مسکو غیرقانونی شمرده می شود و همینطور برای محدود کردن دسترسی برخی از رسانه های روسی در یوتیوب، تحت فشار قرار دارد اما کرملین تابحال از فیلتر کردن دسترسی به پلتفرمهای این شرکت خودداری کرده است.

سخنگوی گوگل اعلام نمود اقدام مقامات روسی در توقیف حساب بانکی گوگل روسیه، فعالیت دفتر روسی ما شامل پرداخت حقوق به کارمندان و پرداخت پول تأمین کنندگان و فروشندگان و عمل به تعهدات مالی را غیر ممکن کرده است. گوگل روسیه از تصمیم برای اعلام ورشکستگی اطلاع داده است.

یک کانال تلویزیونی متعلق به یک تاجر روسیه تحت تحریم، در آوریل اعلام نمود ضابطین یک میلیارد روبل (۱۵ میلیون دلار) پول گوگل را به علت کوتاهی این شرکت در احیای دسترسی به کانال یوتیوب این کانال، توقیف کرده اند اما برای اولین بار است که این غول فناوری آمریکایی اعلام می کند حساب بانکی این شرکت کلا توقیف شده است.

گوگل تایید نکرد که آیا توقیف اموال، سبب اعلام ورشکستگی در روسیه شده یا توقیفهای دیگری هم رخ داده است.

پایگاه داده سرویس ظابطین فدرال روسیه، دو توقیف از اواسط مارس و همینطور جریمه و هزینه های دیگر را نشان داده است. این سرویس تایید نمود اموال و داراییهای گوگل را توقیف کرده است.

گوگل که بخش بزرگی از فعالیت های تجاری خود در روسیه را بعد از حمله مسکو به اوکراین، متوقف کرد، سرویسهای مجانی این شرکت شامل جست و جو، یوتیوب، جی میل، نقشه، اندروید و پلی را همچنان برای کاربران روسی قابل دسترس نگه داشته است.

روسیه اعلام نمود با وجود تهدیدهای مکرر و جریمه ها، قصد ندارد یوتیوب گوگل را فیلتر کند و چنین اقدامی سبب می شود کاربران روسی لطمه ببینند و ازاین رو باید از آن اجتناب شود.

مدیرعامل شرکت روس تلکام روز چهارشنبه اعلام نمود فعالیت گوگل در این کشور شامل سرورهایش، به شکل عادی در جریان است.

روسیه در دسامبر گوگل را به علت کوتاهی در حذف محتوای غیرقانونی ۷.۲ میلیارد روبل جریمه کرد. این جریمه برای اولین بار بر اساس درآمد این شرکت بود و ۵۰۶ میلیون روبل هزینه اعمال جریمه هم به آن افزوده شد.

بر اساس گزارش رویترز، درآمد زیرمجموعه روسی گوگل در سال میلادی گذشت ۱۳۴.۳ میلیارد روبل بود.

منبع:

1401/02/30
14:50:10
0.0 / 5
702
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین