داغ ترینها: ....

هشدار این تماس كلاهبرداری است

هشدار این تماس كلاهبرداری است

به گزارش كمیاب آنلاین چندی است طی تماس هایی با مشتركان، ادعا می شود این تماس از سوی اپراتورهاست و پیشنهاد می شود با پرداخت مبلغی، از اینترنت مجانی و كاهش هزینه های تماس برخوردار شوند، درحالی كه این كار تنها متد جدیدی برای كلاهبرداری است.


به گزارش كمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، هنگامی كه با شما تماس تلفنی گرفته می شود و به شما وعده جایزه و هدیه می دهند، از شما اطلاعات كارت بانكی تان را می خواهند و یا مواردی از این دست كه حتما با آنها روبرو شده اید، باید دقت كنید كه علیرغم جذاب بودن این پیشنهادها، احتمال این كه در آستانه فریب خوردن توسط كلاهبرداران قرار گرفته باشید، بسیار است.
وقتی در تماسهای تلفنی به شما می گویند برنده ی جایزه ای فوق العاده از یك مسابقه شده اید كه احتمالاً شما هیچ گاه در آن مسابقه شركت نكرده اید؛ زمانی كه می گویند برای دریافت جایزه باید مبلغی پرداخت كنید و یا از شما می خواهند، اطلاعات كاملاً شخصی و محرمانه مالی خویش را در اختیارشان قرار دهید، باید محتاط باشید، چونكه سیستم های تجاری مطمئن و قانونی، هیچ گاه نیاز بر جزئیات حساب مالی شما ندارند و حتی اگر قرار باشد پولی یا جایزه ای را به شما بدهند، احتیاج به رمز عبور كارت شما را ندارند و دادن شماره حساب یا شماره كارت كفایت می كند.
اما یكی از انواع مزاحمت ها و كلاهبرداری ها، زمانی است كه با شما تماس می گیرند و ادعا می كنند كه این تماس از سوی اپراتورتان است. امكان دارد اطلاعاتی از قبیل مشخصات و یا حتی جزئیات قبض شما را هم داشته باشند، در مقابل به شما پیشنهاد می دهند با پرداخت مبلغی، از خدمات اینترنت مجانی و كاهش هزینه ها در قبض تلفنتان برخوردار شوید. در حالیكه با پرداخت این مبلغ، تنها گرفتار كلاهبرداری جدید شده اید.
پیش از این هم اتفاق افتاده بود كه در تماس با كاربران، برای یكسان سازی تعرفه ها و تك نرخی شدن تماسهای درون شبكه یا برون شبكه اپراتورها كه هزینه ای برای مشتركان ندارد و جزو خدماتی است كه توسط اپراتورها عرضه شده، برخی سودجویان مبادرت به دریافت هزینه می كردند كه مشخص شد این گونه تماس ها كلاهبرداری است و نباید هزینه ای بابت این خدمات پرداخت گردد.
باید توجه داشته باشید شما حق دارید درباره هر شخصی كه تلفنی با شما تماس می گیرد و به شما پیشنهاد می دهد، بررسی های لازم را انجام دهید، با نامه نگاری از آنها اطلاعات كاری بخواهید، تماس بگیرید، مرجع های آنها را استعلام كنید و زمانی برای فكر كردن و تصمیم گیری در مورد پیشنهاد آنها داشته باشید؛ چونكه افرادی كه به صورت قانونی و به دور از هرگونه كلاهبرداری به صورت تلفنی بازاریابی انجام می دهند، مشكلی ندارد از این كه اطلاعات فعالیت معقول و منطقی خویش را در اختیار شما قرار دهند.1398/11/13
08:21:36
3.3 / 5
4424
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین