داغ ترینها: ....

ازدیاد 20 درصدی برداشت توت فرنگی با دستگاه نانوحباب ساز ایرانی

ازدیاد 20 درصدی برداشت توت فرنگی با دستگاه نانوحباب ساز ایرانی

به گزارش کمیاب آنلاین شرکت نانوفناوری سراج سازنده انواع ژنراتورهای نانوحباب ساز با تولید این فناوری، موفق شد برداشت توت فرنگی را در گلخانه ها 20 درصد افزایش دهد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، حسین کازرونی مدیرعامل این شرکت فناور اظهار داشت: استفاده از فناوری نانوحباب بمنظور افزایش اکسیژن محلول در آب، نه فقط به بهبود متابولیسم و افزایش کمی برداشت (بین ۱۵ تا ۲۰ درصد) منجر شده، بلکه در پارامترهای کیفی توت فرنگی نظیر شاخص بریکس موثر بوده است.
وی بیان کرد: استفاده از فناوری نانوحباب هم چنین سبب بهبود سلامت ریشه وجذب مناسب عناصر غذایی و کاهش چشم گیر پاتوژن های مضر نظیر پیتیوم می شود. با نصب و بهره برداری از چهار دستگاه نانوحباب ساز این شرکت در شهرک گلخانه ای هشتگرد، برداشت توت فرنگی در گلخانه های این شهرک ۲۰ درصد نسبت به قبل بالا رفته است.
کازرونی افزود: از شروع دوره زراعی توت فرنگی گلخانه ای (مهرماه سال ۱۴۰۰) تاکنون، به تدریج چهار دستگاه ژنراتور NANOX ۲ به ظرفیت 5 هزار لیتر در ساعت در شهرک گلخانه ای هشتگرد کرج راه اندازی کرده ایم، بمنظور تایید علمی موضوع، همزمان با بهره برداری از ژنراتورهای NANOX در گلخانه های تجاری، بررسی علمی و تحقیقاتی موضوع در دانشگاه شاهد زیر نظر اساتید مجرب کشت گلخانه ای توت فرنگی مورد بررسی قرار گرفته است.

وی گفت: در حال حاضر باتوجه به تجارب مناسب بدست آمده در چگونگی استفاده از ژنراتورهای نانوحباب ساز، پروتکلهای استفاده از ژنراتورهای NANOX به مشتریان کشت گلخانه ای توت فرنگی ارائه شده است.
بر اساس گزارش ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، این فناور اظهار داشت: در حال حاضر این شرکت علاوه بر ساخت و سفارش ژنراتورهای نانوحباب ساز برای انواع گلخانه های هیدروپونیک داخلی، تجربه صادرات دستگاه های NANOX را به کشورهایی نظیر بلاروس و ارمنستان در کارنامه خود دارد.


منبع:

1401/02/31
21:22:58
5.0 / 5
633
تگهای خبر: آموزش , تولید , دستگاه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین