داغ ترینها: ....
معاون علمی رییس جمهور:

قانون جهش تولید دانش بنیان به زودی ابلاغ می شود

قانون جهش تولید دانش بنیان به زودی ابلاغ می شود

به گزارش کمیاب آنلاین رشت _ ایرنا_ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ضمن اشاره به تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان در مجلس اظهار داشت: این قانون بزودی ابلاغ می شود.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر سورنا ستاری عصر روز سه شنبه در جلسه ای که در استانداری گیلان انجام شد گفت: قانون جهش تولید دانش بنیان مصوب مجلس، جهت گیری ۲۰ سال آینده کشور در این حوزه می باشد.
وی با اعلان اینکه ظرفیت نیروی انسانی همیشه مورد توجه ما در اقتصاد دانش بنیان است، اظهار داشت: گیلان ظرفیت فوق العاده ای دارد اما این که چرا نمی تواند مشکل استان را مرتفع کند، باید آموزش را به اقتصاد وصل نماییم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: همه به نوبه خود باید موضوع دانش بنیان را جدی بگیرند و در صدور مجوزها تسهیل کنند.
وی استقرار و راه اندازی کارخانه سیمان و فولاد برای پیشرفت گیلان را اشتباه دانست و اظهار داشت: کشاورزی از محورهای اصلی در گیلان است و این استان در زمینه کشاورزی نیاز به تکنولوژی و نوآوری دارد.
به حوزه فناوری در دانشگاه ها توجه شود
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این نشست اظهار داشت: باتوجه به حمایت های ویژه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور از شرکت های دانش بنیان، جا دارد که به حوزه فناوری در دانشگاه ها توجه گردد.
دکتر علی خیرالدین با اعلان اینکه منطقه گیلان می تواند بعنوان قطب فناوری و نوآوری در کشور مطرح شود، گفت: پارک علم و فناوری جز قدیمی ترین پارک های کشور است که ۳۵ واحد فناور در آن مستقر هستند.
وی بیان داشت: با توافق معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور طرح ملی ترویج کارآفرینی را پیشنهاد دادیم که در فاز اول حدود ۳۰ هزار دانشجو مدنظر است که اعتباری به اندازه یک میلیون تومان ارائه می شود تا بتوانند در دوره های در رابطه با کاًرآفرینی و رویدادها مشارکت کنند.
نگاه دولت ارتقاء راندمان است
استاندار گیلان نیز در این نشست اظهار داشت: نگاه دولت ارتقاء راندمان است بدین سبب راهی جزء فعال کردن راندمان نداریم. راندمان سرمایه در کشور نیاز به حرکت به سمت نوآوری و کسب وکار و دانش است.
اسدالله عباسی گفت: در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین عزم و اراده دولت تحقق این شعار است در این ارتباط نیز شرکت های دانش بنیان، مردم و مسئولان سه ضلع تحقق شعار سال هستند.
وی با اشاره به فعالیت ۷۳ شرکت دانش بنیان در استان گیلان گفت: باتوجه به حدود هفت هزار شرکت دانش بنیان در کشور سهم گیلان از این شرکتها کم است که باید نخبگان را هدایت نماییم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بامداد امروز سه شنبه در مسافرت یکروزه به استان گیلان ار شرکت های دانش بنیان فرآوری و ساخت قطعات خودروی ایران، پایا کلاچ و زیست فرآورد پارس بازدید نمود.
مرکر نوآوری دانشگاه گیلان، کارخانه نوآوری گیلان، فضای کار اشتراکی پارک علم و فناوری استان و مرکز نوآوری مکعب در این سفر راه اندازی شد.منبع:

1401/03/04
11:01:03
0.0 / 5
597
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین