داغ ترینها: ....

۱۰ کاری که باید برای جلوگیری از نفوذ هکرها انجام دهید

۱۰ کاری که باید برای جلوگیری از نفوذ هکرها انجام دهید

کمیاب آنلاین: در صورتیکه جرائم سایبری روزبه روز درحال گسترش هستند، راه هایی وجود دارد که می تواند شما را در مقابل هکرها در امان نگه دارد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، خواه کاربر اپل یا اندروید باشید یا ترجیح بدهید با لپ تاپ وارد حساب های کاربری خود شوید، نکاتی وجود دارد که می تواند شما را در مقابل هکرها در امان نگه دارد، برای اینکه جرایم سایبری همچنان درحال افزایش است. گروههای امنیتی ۱۰ روش را مشخص کرده اند که هکرها می کوشند از دستگاه شما سوءاستفاده کرده یا حساب های شما را هک کنند.
پیروی از مراحل سفارش شده می تواند شما را از سرقت اطلاعات شخصی یا از دست دادن پول نجات دهد. سفارش های استانداردی مانند راه اندازی احراز هویت چندعاملی و همین طور نکات دیگری که ممکنست در نظر نگرفته باشید، وجود دارد که وب سایت نیویورک پست به آنها پرداخته است.
احراز هویت چندعاملی را تنظیم کنید
بیشتر حساب های رسانه های اجتماعی و بانکداری آنلاین، گزینه های احراز هویت چندعاملی را در بخش تنظیمات خود دارند. تنظیم این توانایی به این معنا است که مراحل اضافه ای برای پروسه ورود به سیستم و موانع اضافی برای هر مجرم سایبری که اهتمام در هک کردن شما داشته باشد، وجود دارد. استفاده از مجوزهای چندعاملی مراحل بیشتری را به پروسه ورود به سیستم اضافه کرده و ورود هکرها به سوابق تلفن شما را دشوارتر می کند.
از مجوزهای نادرست خودداری کنید
این مرحله بیشتر برای شرکتها اعمال می شود و می توانید به کارفرمای خود درباره آن هشدار دهید. کارشناسان امنیتی نسبت به داشتن فهرست های طولانی مجوز دسترسی برای داده های شخصی هشدار می دهند. هرچه افراد کمتری به داده های خصوصی و مهم دسترسی داشته باشند، مجرمان سایبری افراد کمتری را می توانند هک کنند.
نرم افزارهای خودرا به روز کنید
این مساله ممکنست یک نکته واضح به نظر برسد، اما خیلی از مردم فراموش می کنند نرم افزار خودرا به روز کنند یا انجام بروزرسانی سیستم را به تعویق می اندازند. بروزرسانی های نرم افزار به طور معمول با رفع اشکالاتی همراه هستند، بدین سبب به تعویق انداختن آنها می تواند به یک مجرم سایبری اجازه سوءاستفاده از نقص دستگاه شما را بدهد. به روز نگه داشتن نرم افزار تلفن، دسترسی هکرها به نقص یا نقاط ضعف را مشکل تر می کند.
از لاگین ها و رمزهای عبور پیش فرض استفاده نکنید
هیچ گاه از یک لاگین یا رمز عبور پیش فرض استفاده نکنید، برای اینکه حدس زدن آنها برای هکرها بسیار آسان است. رمزهای عبور خودرا هر از چندگاهی عوض کنید و از رمزهایی استفاده کنید که کسی نمی تواند در مورد شما حدس بزند و از گذاشتن تاریخ تولد و نام عزیزانتان بعنوان رمز عبور خودداری کنید.
از وی پی ان های غیرضروری استفاده نکنید
شبکه های خصوصی مجازی (VPN ها) می توانند برای گشت وگذار در اینترنت، گویی که در کشور دیگری هستید مفید باشند، اما تعدادی از آنها می توانند شما را در مقابل کلاهبرداران لطمه پذیر کنند. بدین سبب مراقب باشید از چه وی پی انی استفاده می کنید، برای اینکه تعدادی از آنها ابزارهای کافی برای جلوگیری از دسترسی هکرها به محتوای شخصی شما ندارند و حفاظت کافی را ارائه نمی کنند.
رمز عبور خودرا قوی کنید
همانطور که از رمز عبور پیش فرض استفاده نمی کنید، لازم است مطمئن شوید رمز عبوری که انتخاب می کنید، قوی است. سایت ها به طور معمول نوع رمز عبور مورد نیاز را سفارش می کنند، بدین سبب مطمئن شوید که این سفارش ها را دنبال کنید، حتی اگر به مفهوم اضافه کردن تعداد زیادی اعداد و نماد باشد.
مراقب خدمات ابری باشید
وقتی داده های خودرا در خدمات ابری ذخیره می کنید، مطمئن شوید که از آنها محافظت می شود. آی کلاود اپل به خاطر امنیت بسیار مشهور است، اما تعدادی از برنامه های ابری وجود دارند که می توانند شما را در مقابل حملات لطمه پذیر کنند. بدین سبب لازم است مراقب محتوایی که در فضای ابری آپلود می کنید و این که به چه افرادی اجازه دسترسی به آنرا می دهید، باشید. تعدادی از خدمات ابری قویتر از سایرین هستند، بدین سبب هنگام انتخاب این سرویس ها، آگاه باشید.
مراقب «سرویس های پیکربندی نادرست» باشید
این نکته بیشتر برای خود سرویس ها است، برای اینکه آنها مسئولیت صیانت از داده های شما را دارند. تحقیقای که قبل از این توسط IBM Security X-Force انجام شده نشان میدهد که با اتخاذ سیاست های امنیتی مناسب می توان از دو سوم حوادث امنیتی ابری جلوگیری کرد.
در تشخیص یک کلاهبرداری فیشینگ کوتاهی نکنید
اگر ایمیل یا پیامی حاوی پیوند مشکوک دریافت کردید، باید از باز کردن آن اجتناب کنید، حتی اگر لینک به ظاهر مهم باشد. کلاهبرداران عموما به دنبال این هستند که شما را بترسانند یا متقاعد کنند که چیز خوبی به دست خواهید آورد.
تشخیص کلاهبرداری های فیشینگ زمانی که بدانید باید به دنبال چه چیزی باشید، مانند اشتباهات املایی، استفاده نادرست از نام ها و آدرس های ایمیل عجیب و غریب می تواند آسان باشد. کلاهبرداران همین طور می کوشند بوسیله تماس یا پیامک با شما ارتباط برقرار کنند و می کوشند شما را بترسانند تا اطلاعات شخصی خودرا به آنها بدهید.
مطمئن شوید که محافظت مناسب را دارید
آخرین نکته ایمنی مربوط به تشخیص نقطه پایانی است. این نرم افزار مقرر است تهدیدی را شناسایی کند که قبلاً تعدادی از موانع را دور زده است، با این نرم افزار می توانید پیش از گسترش، آنرا مسدود کنید. بدین سبب لازم است مطمئن شوید که نرم افزار امنیتی قوی دارید یا روی آن سرمایه گذاری کنید.
منبع:

1401/03/06
11:11:58
0.0 / 5
555
تگهای خبر: آنلاین , ابزار , اپل , اندروید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین