داغ ترینها: ....

اسپیس ایکس ۵۹ ماهواره را به مدار زمین پرتاب کرد

اسپیس ایکس ۵۹ ماهواره را به مدار زمین پرتاب کرد

به گزارش کمیاب آنلاین شرکت ˮاسپیس ایکسˮ طی یک مأموریت جدید، ۵۹ ماهواره را به مدار زمین فرستاد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، شرکت "اسپیس ایکس" (SpaceX) طی مأموریت معروف به "ترانسپورتر ۵" (Transporter 5)، ۵۹ ماهواره کوچک را پرتاب کرد و موشک مورد استفاده را باردیگر به زمین فرود آورد.
طی این مأموریت، یک موشک دو مرحله ای "فالکون ۹" (Falcon 9) از ایستگاه نیروی فضایی "کیپ کاناورال" (Cape Canaveral) در فلوریدا بلند شد. اولین مرحله فالکون ۹ حدود ۸.۵ دقیقه بعد از پرتاب، در منطقه فرود کیپ کاناورال به زمین بازگشت. نمایندگان اسپیس ایکس گفتند که همه ۵۹ محموله حدود ۷۵ دقیقه بعد از پرتاب، مطابق برنامه در مدار زمین مستقر شدند.


مأموریت ترانسپورتر ۵، ماهواره های کوچکی را برای مشتریان مختلف عرضه می کند. یکی از این مشتریان، شرکت کانادایی "GHGSat" است که شبکه ای از فضاپیماها را اداره می کند. این فضاپیماها، انتشار گاز متان را از مدار زمین ردیابی می کنند.
همچنین، مأموریت "CPOD" شرکت آمریکایی "Terran Orbital Corporation" هم با فالکون ۹ همراه بود. این شرکت در اطلاعیه ای اظهار داشت: این مأموریت نمایش فناوری، فناوری های مورد نیاز برای پشتیبانی از عملیات را تأیید می کند.
مأموریت ترانسپورتر ۵ همان گونه که از نامش پیداست، پنجمین مأموریت اختصاصی ماهواره های کوچک اسپیس ایکس است. اولین مأموریت که "ترانسپورتر ۱" (Transporter 1) نام داشت، ۱۴۳ ماهواره را در ژانویه ۲۰۲۱ به مدار پرتاب کرد. این رکوردی برای بیشترین محموله بارگیری شده طی یک مأموریت به حساب می آید.
از مأموریت های پیشین ترانسپورتر ۵ میتوان به دو پرتاب سرنشین دار به ایستگاه فضایی بین المللی اشاره نمود. مأموریت "ترانسپورتر ۴" (Transporter 4) هم ماه گذشته پرتاب شد.
قابلیت استفاده مجدد، یک اولویت کلیدی برای شرکت اسپیس ایکس است و آنرا بعنوان یک پیشرفت مهم می بیند که بشر برای سکونت در مریخ و سایر شاهکارهای اکتشافی بلندپروازانه به آن نیاز دارد.1401/03/07
08:25:52
5.0 / 5
798
تگهای خبر: شركت , فناوری , مشتری , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین