داغ ترینها: ....

ضربان ساز جذب شدنی برای کنترل بهتر قلب با تجهیزات پوشیدنی مرتبط می شود

ضربان ساز جذب شدنی برای کنترل بهتر قلب با تجهیزات پوشیدنی مرتبط می شود

به گزارش کمیاب آنلاین پژوهشگران تجهیزات پزشکی، یک دستگاه جذب شدنی تنظیم ضربان قلب را با دستگاههای الکترونیک دیگر مرتبط کردند تا کارایی آن افزایش یابد و قلب بیمار بهتر کنترل شود.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه خبری «نیو اطلس»، سال قبل دانشمندان در دانشگاه «نورت وسترن» در ایالت ایلیونز آمریکا یک دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب (پِیس میکر) موقتی را معرفی کردند که زمانی که دیگر به آن نیازی نباشد، در بدن حل می شود و از بین می رود. این دانشمندان حالا این وسیله را ارتقا داده و آنرا با سنسورهای پوشیدنی مرتبط کرده اند.
ایمپلنت اولیه برای افرادی طراحی شده بود که درحال بهبود از یک جراحت یا جراحی قلب بوده یا به هر علت نیازمند استفاده موقتی از دستگاه تنظیم ضربان برای مدتی کوتاه هستند. زمانی که بعد از مدت پنج تا هفت هفته این افراد بهبود پیدا کنند و دیگر نیازی به دستگاه تنظیم ضربان نداشته باشند، این دستگاه به شکل بیولوژیک تجزیه و جذب بدن می شود.

این بدان معنا است که تنها یک مرتبه عمل جراحی برای کاشت این دستگاه (ایمپلنت) روی قلب مورد نیاز است. بعلاوه، از آنجائیکه این دستگاه به صورت بی سیم از راه یک آنتن خارجی نیرو می گیرد، نیازی به اتصال به باتری ندارد و کمتر از نیم گرم وزن دارد.
نسخه جدید این دستگاه قابلیت ارتجاعی بیشتری دارد و بهتر با سطح قلب درحال تپش، انطباق می یابد. این دستگاه همینطور در نسخه جدید هنگام حل شدن در بدن، یک داروی ضد التهاب آزاد می کند تا از واکنش های ایمنی جلوگیری نماید.
همچنین نسخه جدید این تنظیم کننده ضربان قلب به صورت بی سیم با چهار دستگاه الکترونیک دیگر مرتبط می شود که موقتاً به مناطقی از بدن شخص بیمار متصل می شوند. این دستگاه ها (گجت ها) وظیفه نظارت بر سطح اکسیژن خون و همینطور نظارت بر فعالیت تنفسی بیمار را دارند.

1401/03/09
21:37:16
0.0 / 5
666
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین