داغ ترینها: ....
معاون علمی رییس جمهور:

سراهای نوآوری شامل حمایت های قانون جهش تولید دانش بنیان می شوند

سراهای نوآوری شامل حمایت های قانون جهش تولید دانش بنیان می شوند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: بر مبنای قانون جهش تولید دانش بنیان، پارک های فناوری از برخی حمایت ها برخوردار می شوند که سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی را هم مشمول این حمایت ها و امکانات می شوند.


به گزارش گروه علم وآموزش ایرنا، سورنا ستاری به همراه محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از نمایشگاه و رویداد ملی عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی در مصلی تهران بازدید و با شرکت های دانش بنیان و خلاق گفت و گو کرد.
وی در این بازدید گفت: قانون جهش تولید دانش بنیان که هفته پیش از طرف رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ گردید بسیار برای دانشگاه آزاد کمک کننده است چون هر جا که پارک های فناوری هستند سراهای نوآوری را هم مشمول همان حمایت ها و امکانات می کند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح کرد: این قانون ۱۲ بخشنامه دارد که خیلی از بخش های آن به بخشنامه نیاز ندارد و ابلاغ گردیده است، برخی باید توسط دستگاهها ابلاغ شود و تنها تعداد کمی از آنها بخشنامه های چالشی دارند. بقیه موارد قانونی آن هم با مکاتبات ساده قابل پیاده سازی است.
ستاری اشاره کرد: دانشگاه آزاد با تاکید بر نیروی انسانی تحصیلکرده خود باید منبع درآمدی جدیدی بوجود آورد از زمانی که طهرانچی ریاست دانشگاه آزاد را به عهده گرفته است و با آمدن دکتر دهقانی فیروز آبادی در معاونت فناوری این دانشگاه اتفاقات خیلی خوبی از نظر توسعه فرهنگ نوآوری و کارآفرینی در این دانشگاه افتاده است.


وی اشاره کرد: این که امروز شاهد فعالیت تعداد بالایی از شرکت های خلاق و استارتاپ ها در دانشگاه آزاد هستیم نتیجه چند سال فعالیت شبانه روزی است.
رییس بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: نکته ای که برای دانشگاه آزاد مهمست این است که منبع درآمدی دیگری در کنار شهریه ها برای خود بوجود آورد. اساسا این دانشگاه هم به این نتیجه رسیده که تنها با اتکا به پول شهریه نمی تواند دانشگاه را اداره کند. وقتی چنین سرمایه های علمی و دانشی در داخل دانشگاه آزاد است باید از آنها برای کسب درآمد و توسعه فناوری داشته باشد و عدد قابل توجهی از درآمد خودرا از راه توسعه شرکت های خلاق، شرکت های دانش بنیان، پارک های علم و فناوری، سراهای نوآوری و صندوق ها تامین کند.
ستاری افزود: باید به سمتی پیش برویم که دانشگاه آزاد خود سهام دار شرکت های بزرگی در کشور باشد. این کار هم به جوانانی که کسب وکار دارند یا درس می خوانند در دانشگاه، انگیزه می دهد تا بل دیدن نمونه های موفق، به توسعه کارآفرینی تشویق و تشویق شوند. بچه های دانشگاه آزاد نسبت به دیگر دانشجویان، مزایای خاصی دارند بطورمثال این که خودشان پول تحصیلشان را تامین می کنند و این یعنی این که آنها معنای کسب وکار و اررش پول را می فهمند و درک می کنند.
براساس گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وی اشاره کرد: باید روی نمونه های موفق کسب وکار در دانشگاه آزاد کارهای تبلیغاتی خوبی صورت گیرد تا قصه موفقیت تیم های بزرگ به گوش بقیه دانشجویان و علاقه مندان هم برسد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با یادآوری این که دانشگاه آزاد زیرساخت های زیادی به وجود آورده که هنوز منطبق با نوآوری نیستند، اظهار داشت: نیاز است تا در این مورد هم اصلاحات و تحولات جدی ایجاد شود. ما طرح های مشترک زیادی با دانشگاه آزاد داشتیم و این دانشگاه امکانات خوب و بزرگی و بهترین ساختمان های خودرا به این کار اختصاص می دهد.


1401/03/11
22:54:27
5.0 / 5
604
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین