داغ ترینها: ....
معاون رئیس جمهور:

ادغام بانکها در بانک سپه با نرم افزار ایرانی انجام شد

ادغام بانکها در بانک سپه با نرم افزار ایرانی انجام شد

به گزارش کمیاب آنلاین معاون علمی و فناوری رئیس جمهور درباره موضوع ادغام بانکها در بانک سپه اظهار داشت: همه کارهای این طرح در کشور انجام شد و مجبور نشدیم از نرم افزارهای خارجی استفاده نمائیم.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، سورنا ستاری روز سه شنبه از یک شرکت زیر مجموعه یک هلدینگ فناوری اطلاعات و ارتباطات گروه مالی بازدید کرد و به سوالات رسانه ها پاسخ داد.

وی درباره ارزیابی دولت از ادغام بانکها در بانک سپه اضافه کرد: معتقدم این مزیت (انجام طرح بدون نیاز به نرم افزار خارجی) بسیار جدی است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهور در پاسخ به این پرسش که آیا رشد شرکت های دانش بنیان موجب ایجاد نگرانی است یا نه اظهار داشت: در سال قبل حدود هزار شرکت دانش بنیان فعالیت خودرا شروع کردند که به اعتقاد من عدد زیادی نیست. امسال هم در سه ماه اول بیش از ۱۵۰ شرکت دانش بنیان اضافه شده است. دریافت نشان دانش بنیان، استانداردهای مشخصی دارد که در کارگروه تعیین می شود.
وی درباره ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان و احتمال رانت جویی و کنار رفتن شرکت های نوآور حقیقی اظهار داشت: وام، حتما راه حل مناسبی برای شرکتها نیست، مگر این که آنها به بلوغ رسیده باشند تا بتوانند از این وام ها استفاده کنند. از طرف دیگر، مبلغ این وام ها هم عجیب و غریب نیست. در عین حال، این شرکتها یک دفعه ارزیابی می شوند و نکول وامی که می گیرند بسیار پایین و در حد دهم درصد است. مدیران خیلی از شرکت های دانش بنیان از اساتید دانشگاه هستند و واضح است که دنبال رانت جویی نیستند. من اعتقاد دارم که اگر قرار باشد کشور در جایی از وام دهی حمایت کند، همین جاست.
ستاری درباره برنامه های دولت در زمینه اقتصاد دیجیتال هم گفت: کارگروه اقتصاد دیجیتال در دولت زیر نظر وزیر ارتباطات است و اتفاقا مصوبات خوبی هم دارد، اما حقیقت این است که این نوع فعالیت ها نیاز به کار فرهنگی هم دارد. گرچه مصوبات دولت برای دستگاهها الزامی است، اما همه باید تلاش نماییم که فرهنگ عمومی هم در این عرصه پیاده سازی شود.
در این بازدید، ستاری از معاونت های زیرساخت، توسعه محصول و بانکداری نوین بازدید و با متخصصان شرکت داتین گفت و گو کرد.منبع:

1401/03/18
23:59:54
0.0 / 5
569
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین