داغ ترینها: ....

توسعه طراحی بومی سخت افزارهای کاربردی در صنایع مختلف به همت فناوران ایرانی

توسعه طراحی بومی سخت افزارهای کاربردی در صنایع مختلف به همت فناوران ایرانی

حوزه سخت افزارهای برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک همچون عرصه هایی است که از ظرفیت فناوران ایرانی در عرصه دانش بنیان ها در کشور بهره مند شده و توسعه یافته است.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، حوزه ای که با استفاده از تولیدات در مرز دانش به بلوغ رسیده و نیاز بازار داخلی را جواب داده است. این اتفاق هم به کمک ۱۵۰۰ شرکت دانش بنیان و خلاق محقق شده که به این حوزه ها ورود کرده اند و با تولید محصولات و ارائه خدمات مختلف، صنایع را از این تولیدات بهره مند کرده اند.
محصولاتی در ۱۲ حوزه سخت افزارهای الکترونیکی و کامپیوتری، میکروالکترونیک، مدارهای الکترونیکی، تولید، انتقال، توزیع، ماشین های الکتریکی، الکترونیک قدرت، اندازه گیری و ابزاردقیق، سامانه های کنترل و اتوماسیون صنعتی، تجهیزات ارتباطی، مخابراتی، اویونیک و هوافضا و لیزر و فوتونیک که در صنایع مختلف کاربردی و راهبردی هستند و با فناوری های بالا یا متوسط به بالا ساخته شده اند.
طبق گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مجموعه هایی چون نوآوران بدیع صنعت یکتا، بهتا برد کارا، فناوری های پایش آلودگی هوا و آب و سامانه های انرژی، مهندسی مکاترونیک البرز خاورمیانه، پیمان خطوط شرق، بارمان محور اسپادانا، صنعت الکترونیک امواج آبی، دانشگاهی توسعه فناوری معین، فنی و مهندسی فرایند تدبیر کیان، مهندسی سپهر پردازش هدف رهگیر و غیره در این حوزه تلاش می کنند و در یک رقابت داخلی به کسب سهمی از بازار تولیدات بومی امید دارند.
تولید بردهای الکترونیک لباسشویی و یخچال، طراحی و ساخت تجهیزات پایش آلاینده های محیط زیست و بهداشت، سیستم های کنترل انتشار آلودگی، طراحی و ساخت ماژول‎های پیشرفته پایانه راه دور و غیره همچون محصولاتی است که در این عرصه به تولید رسیده است.منبع:

1401/03/19
12:54:30
5.0 / 5
474
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین