داغ ترینها: ....

ذخیره سازی بدون آلودگی آب را سالم نگهداری کنید

ذخیره سازی بدون آلودگی آب را سالم نگهداری کنید

کمیاب آنلاین: یکی از دغدغه ها برای ذخیره سازی آب به مدت طولانی، نفوذ آلودگی ها و عوامل بیماری زا به این ماده حیات بخش است، دغدغه ای که توسط شرکتی دانش بنیان برطرف شد و با تولید مخازن آب آنتی باکتریال دارای نانومواد در ساختار آنها، میکرواورگانیسم ها و عوامل بیماری زا از آب آشامیدنی حذف شد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، اگر نگهداری و ذخیره آب به شکل اصولی صورت نگیرد و میکروب ها و عواملی که به آلوده شدن آب منجر می شوند به آن نفوذ کنند، این مایع حیات بخش به یکی از عوامل مخاطره انگیز سلامتی بدل می شود، بنا بر این استفاده از روش های سالم سازی آب در حین ذخیره آن می تواند به تامین سلامتی جامعه کمک نماید.
دغدغه ای که توسط شرکتی دانش بنیان پاسخ داده شد و با تولید مخازن آب آنتی باکتریال دارای نانومواد در ساختار آنها، میکرواورگانیسم ها و عوامل بیماری زا از آب آشامیدنی حذف شد. این مخازن آنتی باکتریال می توانند از رشد و نمو باکتری ها، میکروب ها، قارچ ها، کپک ها و دیگر عوامل بیماری زا جلوگیری نمایند و آب مصرفی را که به مدت طولانی نگهداری می شوند را از عوامل بیماری زا مصون نگه دارند.
پلیمر به کار رفته در این مخازن حاوی نانوذرات بایوسید (کشنده میکروارگانیسم ها) با یک ترکیب شیمیایی دیگر بوده که با بهره گیری از روش اختصاصی چهارمرحله ای، امکان غوطه وری کامل و عدم تغییر در اندازه ذره را در پروسه تولید مستربچ فراهم می آورد. بنا بر این ترکیبات ضدمیکروب این آمیزه با بیشتر مواد تا حد عالی ممزوج شده و خاصیت ضد میکروب، ضدباکتری، ضدقارچ و ضدکپک را بصورت کامل در این محصولات ایجاد می شود.
براساس گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این محصول با قیمت پایین تری نسبت به مشابه خارجی خود دارد و به شکل کاملا بومی و با کیفیتی همپای محصولات خارجی تولید شده است.
این محصول از مکانیزم های مختلفی برای میکروب کشی بطور همزمان استفاده می نماید بطوریکه موجب می شود در همه شرایط محیطی مانند رطوبت زیاد، محیط های خشک، فضاهای تاریک و محیط های پرگرد و غبار قابل استفاده باشد.منبع:

1401/03/20
14:42:20
2.5 / 5
640
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین