داغ ترینها: ....

تحقیقات جدید آمریکا از رشوه اریکسون به داعش

تحقیقات جدید آمریکا از رشوه اریکسون به داعش

کمیاب آنلاین: کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تحقیقاتی را در رابطه با پرونده رشوه شرکت اریکسون به گروه تروریستی داعش در عراق گشوده است.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، این سازنده تجهیزات مخابراتی سوئدی اعلام نمود با مقامات آمریکایی بطور کامل همکاری می کند و هنوز زود است درباره نتیجه این تحقیقات بخواهد نظر قطعی دهد یا پیش بینی نماید.

اریکسون در فوریه اقرار کرد تحقیقات داخلی این شرکت نشان داده است ممکنست پرداختهایی به گروه تروریستی داعش در عراق انجام شده باشد که دستکم به سال ۲۰۱۱ برمی گردد.

برژه اکهولم، مدیرعامل شرکت اریکسون در مصاحبه با روزنامه اقتصادی داگن اینداستری اظهار داشته بود: اریکسون ممکنست پرداختهایی به گروه تروریستی داعش برای دسترسی به برخی از مسیرهای رفت و آمد در عراق انجام داده باشد.

وزارت دادگستری آمریکا که اریکسون را در سال ۲۰۱۹ برای حل و فصل پرونده رشوه دیگری، جریمه کرده بود، هم درحال تحقیقات از نحوه رسیدگی این شرکت به تحقیقات مذکور است و احیانا اریکسون را جریمه خواهدنمود. دادستانهای سوئد هم تحقیقات مقدماتی را درباره رشوه هایی که غول مخابراتی اریکسون در عراق پرداخت کرده است، آغاز نموده اند.

بر اساس گزارش رویترز، مدز روزندال، تحلیلگر دانسکه بانک کردیت ریسرچ اظهار داشت: در این پرونده ها، حضور شاخه های گوناگون از ارگانهای آمریکا، غیرمعمول نیست و این مسئله هر گونه جریمه احتمالی یا توافق دو جانبه را تغییر نخواهد داد. اما حالا که ذی نفعان بیشتری دخالت دارند، ممکنست به تاخیرهای بیشتر منتهی شود.

منبع:

1401/03/21
10:34:37
2.5 / 5
848
تگهای خبر: بورس , شركت , مخابرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین