داغ ترینها: ....
وزیر ارتباطات خبر داد

دسترسی به سرعت های چند صد مگابیتی اینترنت

دسترسی به سرعت های چند صد مگابیتی اینترنت

کمیاب آنلاین: وزیر ارتباطات با اشاره به رونمایی از اولین دسترسی پروژه fttx در شهر بوشهر در روز جهانی ارتباطات و تجربه سرعت حدود 900 مگابیت برثانیه، ابراز امیدواری کرد تا اختتام دولت سیزدهم این امکان برای خیلی از هموطنان برقرار شود.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در صفحه اینستاگرام خود اعلام نمود: "تا چند ماه پیش تصور این که روزی سرعت های حدود یک گیگابیت بر ثانیه را تجربه نماییم عجیب و دور از دسترس به نظر می رسید؛ اما با شروع اجرای کلان پروژه توسعه شبکه دسترسی مبتنی بر فیبر نوری(fttx)، ان شالله به تدریج و تا اختتام دولت سیزدهم، دسترسی به سرعت های چند صد مگابیتی برای خیلی از هموطنان میسر می شود.
اجرای پروژه دسترسی به فیبر نوری نه فقط کیفیت و سرعت دسترسی را بیشتر می کند و تجربه کاربری را بهبود می بخشد بلکه زمینه اجرای نسل های بعدی ارتباطات چون فایوجی را بصورت فراگیر فراهم می آورد.
در مراسم روز جهانی ارتباطات امسال، در هنگام رونمایی از اولین دسترسی های پروژه fttx در شهر بوشهر، سرعت حدود ۹۰۰ مگابیت برثانیه را تجربه کردیم. این شبکه پرسرعت در کنار خدمات بومیِ باکیفیت که در یک کلمه «شبکه ملّی اطلاعات » نامیده می شود، زیرساخت توسعه همه جانبه و بستری امن برای تحول فناوری پایه کشور در همه بخشها خواهد بود. به خاطر همین، این سرعت واقعاً صلوات دارد".
منبع:

1401/03/22
21:33:23
0.0 / 5
749
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین