داغ ترینها: ....

همکاری دو وزارتخانه برای یک پروژه ملی مهم

همکاری دو وزارتخانه برای یک پروژه ملی مهم

کمیاب آنلاین: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع اصناف حوزه ارتباطات، پروژه فیبرنوری را برای کشور مهم و راهبردی عنوان و اعلام نمود از تمام پیشنهاداتی که برای تسریع انجام این پروژه ارائه شود استقبال می نماییم.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در نشست بررسی مسائل و مشکلات پروژه فیبرنوری منازل و کسب وکارها (FTTx ) و در جمع تعدادی از اعضای سازمان نظام صنفی، سندیکای مخابرات ایران و اتحادیه صادرکنندگان خدمات مهندسی، مشاوران و پیمانکاران صنعت مخابرات ایران و با حضور رئیس و معاونین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با اشاره به مهم و راهبردی بودن پروژه توسعه فیبرنوری، اشاره کرد: انجام این پروژه یک انتخاب نیست و یک الزام است و در صورت عدم اجرای آن کشور در آینده لطمه می بیند.
وی با اشاره به مشکلات و مسائلی که حاضرین در جلسه مطرح نمودند، اضافه کرد: شبکه پهن باند، زیرساخت توسعه تمام بخش های کشور است و دولت به دنبال آنست که با اجرای این طرح، زیرساخت توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور را فراهم آورد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، شبکه های فیبرنوری را شاهراه های عصر جدید عنوان نمود و اظهار داشت: اگر یک دهم سرمایه گذاری در زیرساخت های فیزیکی در زیرساخت های شبکه ارتباطات فیبرنوری صورت گیرد، تحول بسیاری در کشور ایجاد می شود.
وی با اشاره به تصویب اختصاص ۸ درصد سهم دولت و الزام همکاری دستگاه های مختلف در قانون بودجه امسال، اضافه کرد: پیگیری و تصویب این مصوبات کار بزرگی بود که به سرانجام رسید و اکنون نوبت فعالان و شرکت های فعال در این بخش است که این حمایت های روی کاغذ را تبدیل به ابزار روی زمین برای توسعه این پروژه کنند.
زارع پور با بیان آمادگی برای حل مشکلات و موانع انجام پروژه FTTx، اشاره کرد: همکاری و همیاری بین ما و اصناف این حوزه نیاز است و از هرگونه پیشنهاد و راه کاری برای تسریع در توسعه و پیشرفت این پروژه استقبال می نماییم.
طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی از آماده شدن تفاهم نامه ای بین وزارت ارتباطات و نیرو برای همکاری در اجرای پروژه فیبر نوری آگاهی داد.
وزیر ارتباطات با اعلان اینکه این پروژه یک پروژه ملی است و کسی نباید به دنبال منفعت شخصی باشد، اشاره کرد: البته تا حدودی مطالبه مردمی نیز در این عرصه شکل گرفته است و باید دستگاهها و اصناف تمام ظرفیت خودرا در این پروژه پای کار بیاورند.
بر طبق این گزارش، درابتدای این جلسه نمایندگان سازمان نظام صنفی کامپیوتری، سندیکای مخابرات و اتحادیه صادرکنندگان خدمات صنعت مخابرات ایران مشکلات و مسائل اجرائی توسعه شبکه فیبرنوری را مطرح و در ادامه راه کارهایی برای این مشکلات ارائه کردند.
عدم همکاری برخی دستگاهها و شهرداری ها و مطالبه تعرفه های غیر متعارف، مشکلات مالی شرکت های کوچک برای انجام پروژه ها و نبود اطمینان خاطر از پرداخت مطالبات در آینده، به عنوان تعدادی از مسائل و مشکلات شرکت های فعال در این عرصه برای انجام پروژه فیبرنوری عنوان شد.
نمایندگان اصناف حوزه ICT در این جلسه پیشنهاداتی را برای تسریع در روند اجرای این پروژه ارائه کردند و وزیر ارتباطات نیز جهت بررسی و اجرای تعدادی از آنها اعلام آمادگی کرد.
منبع:

1401/04/06
12:19:03
0.0 / 5
505
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین