داغ ترینها: ....

افزایش کلاهبرداری الکترونیکی درپی کمبود تراشه

افزایش کلاهبرداری الکترونیکی درپی کمبود تراشه

به گزارش کمیاب آنلاین کمبود شدید نیمه رسانا سبب افزایش کم سابقه گزارش های کلاهبرداری از جانب خریداران در سال میلادی گذشته شد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، شرکت ERAI اعلام نمود: سال میلادی گذشته ۱۰۱ مورد کلاهبرداری الکترونیکی از جانب شرکتهای مستقر در آمریکا گزارش شد که بالاتر از ۷۰ مورد در سال ۲۰۲۰ و ۱۷ مورد در پنج سال قبل بود.

مارک اسنیدر، رئیس شرکت ERAI اظهار نمود: شرکتهایی که به دنبال خرید تراشه هایی بودند که قادر نبودند از راه توزیع کنندگان معتبر و مجاز تأمین کنند، تلاش کردند از واسطه های کمتر شناخته شده خرید کنند و پول برای خرید کالایی انتقال دادند که هیچگاه به دست آنها نرسید. گزارش این کلاهبرداری، داوطلبانه بوده و اغلب کلاهبرداریهای الکترونیکی توسط واسطه های فروش تراشه در چین، اتفاق افتاده است.

به گفته کارشناسان صنعتی، باآنکه یک پایگاه داده قطعات تقلبی دولتی به نام GIDEP وجود دارد اما امکان گزارش دهی ناشناس ندارد. ازاین رو شرکت ERAI، به پایگاه داده اصلی تبدیل گشته که شرکت ها جهت بررسی مشکلات تراشه تقلبی و گزارش کلاهبرداری استفاده می نمایند.

با این حال، جدید ترین آمار نشان داد شمار وقایع تراشه تقلبی که در سال ۲۰۲۱ به ERAI گزارش شد، ۵۰۴ مورد و در سال ۲۰۲۰، تعداد ۴۶۳ مورد بود و افت قابل ملاحظه ای در مقایسه با ۹۶۳ مورد در سال ۲۰۱۹ داشتند.

اسنیدر با بیان اینکه تعطیلی های در ارتباط با پاندمی کووید امکان دارد فعالیت تأمین کنندگان محصولات تقلبی را دشوارتر کند، اظهار نمود: کالاهای تقلبی پیشرفتگی بیشتری پیدا می کنند.

بر اساس گزارش رویترز، آمار واقعی احیانا بسیار بیشتر است چونکه شرکتها از این واهمه دارند که شهرت برندشان مخدوش شود و ترجیح می دهند خرید تراشه تقلبی را گزارش نکنند.
1401/04/09
12:10:15
0.0 / 5
602
تگهای خبر: الكترونیك , شركت , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین