داغ ترینها: ....
معاون وزیر ارتباطات تاكید كرد

اختلال اینترنتی نداریم، حمله سایبری است

اختلال اینترنتی نداریم، حمله سایبری است

به گزارش كمیاب آنلاین رئیس سازمان فناوری اطلاعات درباره حملات اخیر سایبری به زیرساخت های كشور اظهار داشت: ما نگرانیم با حمله كاری كنند كه كیفیت اینترنت كاهش پیدا كند و از این طریق این نگرانی ایجاد شود كه خود حاكمیت كیفیت را پایین می آورد.


به گزارش كمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، این روزها از گوشه و كنار، اخباری در خصوص حملات هكری و حمله به زیرساخت های كشور شنیده می شود و هفته گذشته هم گسترده ترین حمله تجربه شده در تاریخ ایران ضد زیرساخت های كشور اجرا شد كه به قول مسئولان شركت ارتباطات زیرساخت ایران، پیش از این نظیر نداشته است.
در این راستا امیر ناظمی - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در گفتگو با ایسنا، درباره حملات چند روز اخیر به زیرساخت های كشور بیان نمود: این روزها حملات سازمان یافته از خارج از كشور به زیرساخت ها انجام می شود و حجمش بسیار گسترده است و با یك رشد نمایی دارد. این حملات در این سطحی كه الان وجود دارد، هیچ وقت نبوده و پیك حملات نسبت به كل ماكزیمم تاریخ گذشته، از هفته پیش دو برابر شده است.
وی با بیان این كه شركت ارتباطات زیرساخت كشور این مورد را كنترل می كند كه حملات از بیرون به داخل كشور وارد نشود، اضافه كرد: مقابله با این حملات DDoS با استفاده از یك سپر محافظ است كه ما زیرساخت های داخل را در مقابل حملات بیرون محافظت نماییم، البته این بدان معنا نیست كه همه حملات از خارج كشور است، بلكه از داخل هم حملاتی داریم. از طرفی بعضی دیتاسنترهای ما تابحال با چنین حملاتی مواجه نبوده اند و آمادگی لازم را هم نداشتند كه بخواهند با این حملات برخورد كنند.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات درباره تأثیر این حملات اینترنتی بر زیرساخت ها اظهار نمود: كیفیتی كه مردم دریافت می كنند، تحت تأثیر قرار گرفته است. ما نگرانیم با حمله كاری كنند كه كیفیت اینترنت كاهش پیدا كند و از این طریق نارضایتی بوجود آمده و یا این نگرانی ایجاد شود كه خود حاكمیت كیفیت اینترنت را پایین می آورد.
ناظمی تصریح كرد: در این شرایط و زمانی كه فشار این اندازه زیاد است به صورتی كه سبب می شود كیفیت اینترنت كاهش پیدا كند، كافی است این شایعه هم ایجاد شود كه دولت اینترنت را قطع كرده كه متاسفانه پذیرفتنش هم برای مردم راحت است.1398/11/28
13:39:15
2.0 / 5
4060
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(3)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین