داغ ترینها: ....

تعیین تکلیف واردات موبایل های بالای ۶۰۰ دلار تا هفته آینده

تعیین تکلیف واردات موبایل های بالای ۶۰۰ دلار تا هفته آینده

سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی از تعیین تکلیف تخصیص ارز موبایل های بالای ۶۰۰ دلار در هفته آینده اطلاع داد و اظهار داشت: از ۲۴ اردیبهشت، واردات موبایل های بالای ۶۰۰ دلار تأمین ارز نشده و واردات موبایل های زیر ۶۰۰ دلار هم به صورت قطره چکانی در حال انجام می باشد.


محمدرضا عالیان در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه از ۲۴ اردیبهشت واردات موبایل های بالای ۶۰۰ دلار مختل شده است، اظهار نمود: در این زمان تأمین ارز این کالاها انجام نشده است. همینطور کمیته اقدام ارزی هفته آینده در مورد تخصیص ارز موبایل های بالای ۶۰۰ دلار تصمیم می گیرد.
وی با اشاره به اینکه واردات موبایل های زیر ۶۰۰ دلار هم به صورت قطره چکانی در حال انجام می باشد، اظهار داشت: البته با عنایت به وجود ذخایر موبایل، این وضعیت هنوز تاثیری بر قیمت ها نداشته، اما اگر همین روند ادامه داشته باشد، در آینده، بخصوص در ماه هایی که تقاضا افزایش می یابد، مثل شروع سال تحصیلی، بازار با مشکل روبه رو خواهد شد.
سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی با اشاره به اینکه بلاتکلیفی تخصیص ارز موبایل های بالای ۶۰۰ دلار سبب افزایش قاچاق از راه سو استفاده رویه مسافری شده، خاطرنشان کرد: هم اکنون مبحث مهم برای این صنف تعیین تکلیف تأمین و تخصیص ارز موبایل های بالای ۶۰۰ دلار است تا جلوی قاچاق گرفته شود. بخشی از کالاها هم در گمرک بلاتکلیف و منتظر تصمیم کمیته اقدام ارزی است.
به قول وی مصرف موبایل در کشور ماهانه یک تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه است.
به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی دو هفته پیش هم گفته بود که هم اکنون به علت مشکلات در ارتباط با تأمین ارز، واردات آیفون قانونی می باشد، اما شدنی نیست و در مقابل، واردات غیرقانونی، ممنوع، اما شدنی است، از منتفی شدن تهاتر ارز خشکبار با تلفن همراه اطلاع داده بود.
قابل ذکر است اواخر اردیبهشت ماه اخباری در خصوص ممنوعیت واردات آیفون انتشار یافت، اما چند روز بعد این وضعیت به اختلال سیستمی نسبت داده شد و اعلام گردید که ممنوعیتی در واردات هیچ کدام از برندهای موبایل وجود ندارد. اما در همان روزهایی که اخبار حاکی از انتقال گوشی آیفون به گروه ۲۷ و ممنوعیت واردات آن بود، رئیس اتحادیه دستگاههای مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی با ادعای افزایش چند میلیونی قیمت این مدل گوشی ها در یک روز گفته بود که در این شرایط برخی آژانس های مسافرتی اطلاعات مسافران را بدون اطلاع آنها می فروشند و موبایل به اسم آنها (به صورت قاچاق) وارد کشور می شود. این موبایل ها رجیستر می شوند، اما خدمات بعد از فروش ندارند که سبب می شود مردم در سطح عرضه به مشکل بربخورند.1401/04/16
14:38:24
0.0 / 5
507
تگهای خبر: اختلال , بازار , تلفن , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین