داغ ترینها: ....

قابلیت امنیتی جدید اپل ضد جاسوس افزارها

قابلیت امنیتی جدید اپل ضد جاسوس افزارها

شرکت اپل می خواهد قابلیت جدیدی به نام ˮحالت قفلˮ (Lockdown Mode) را پاییز سال جاری عرضه نماید که لایه جدیدی از حفاظت در مقابل حملات هک پیشرفته برای کاربران فراهم می آورد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، این اقدام اپل به دنبال بهره برداری دو شرکت اسرائیلی از حفره های امنیتی نرم افزار این شرکت آمریکایی برای رخنه به آیفونهای اهدافشان بدون احتیاج به کلیک یا فشردن هیچ دکمه ای، صورت می گیرد. شرکت اپل از گروه NSO که سازنده جاسوس افزار پگاسوس با قابلیت انجام چنین حملاتی است، شکایت کرده است. این شرکت اسرائیلی در فهرست سیاه تجاری آمریکا قرار گرفته است.

قابلیت "حالت قفل"، پاییز سال جاری برای آیفونها، آی پدها و کامپیوتر های مک عرضه خواهد شد و فعال کردن آن، اغلب ضمیمه هایی که به اپلیکیشن مسیج آیفون ارسال می شود، را می بندد. محققان امنیتی اعتقاد دارند که گروه NSO از یک حفره امنیتی در ارتباط با این اپلیکیشن بهره برداری کرده است. حالت جدید، اتصالهای غیرمعمول به آیفونهایی که در حالت قفل هستند را مسدود خواهد نمود. شرکت اسرائیلی سلبریت از چنین اتصالات دستی برای دسترسی به آیفون بهره برده است.

نمایندگان اپل می گویند معتقدند حملات پیشرفته ای که این توانایی جدید برای مبارزه با آنها طراحی شده است و تکنیکهای هک، "زیرو کلیک" نامیده می شوند، همچنان نادر هستند و اغلب کاربران نیازی به فعال کردن قابلیت جدید ندارند.

شرکتهای جاسوس افزار مدعی هستند فناوری بسیار پیشرفته خویش را جهت کمک به دولتها برای مبارزه با تهدیدهای امنیت ملی می فروشند. اما یافته های گروه های مدافع حقوق بشر و روزنامه نگاران نشان داده است که این جاسوس افزارها برای حمله به جامعه مدنی، سرکوب مخالفان سیاسی و مداخله در انتخابات استفاده می شوند.

بر اساس گزارش رویترز، جهت کمک به تقویت قابلیت امنیتی جدید، اپل اعلام نموده است برای هر حفره امنیتی که محققان بتوانند در این توانایی شناسایی کنند، دو میلیون دلار پرداخت می کنند که بالاترین پاداش کشف باگ در این صنعت به حساب می آید.

منبع:

1401/04/17
20:10:56
0.0 / 5
690
تگهای خبر: اپل , شركت , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین