داغ ترینها: ....

بازگشت بدافزار جوکر در اپلیکیشن های پلی استور

بازگشت بدافزار جوکر در اپلیکیشن های پلی استور

کمیاب آنلاین: بدافزار خطرناک جوکر در بیش از 100 هزار اپلیکیشن نصب شده، مشاهده شده است.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، گوگل در امنیت اپلیکیشن هایی که در فروشگاه پلی استور عرضه می کند، پیشرفت کرده است. اما با وجود تلاشهای این شرکت، پژوهشگران امنیت سایبری مرتبا بدافزارهایی را شناسایی می کنند که خودرا در پوشش اپلیکیشن های بی ضرر برای دانلود در این پلتفرم، مخفی کرده اند. یکی از این تهدیدها، بدافزار جوکر بوده است که یک تروجان جاسوس افزار بوده و امکان بهره برداری از دستگاه قربانیان و نصب بدافزارهای خطرناک تر را فراهم می آورد. حالا این بدافزار یک دفعه دیگر برگشته و در بیش از ۱۰۰ هزار اپلیکیشن نصب شده در فروشگاه پلی استور شناسایی شده است.

شرکت تحقیقات امنیت سایبری "پرادئو" بدافزار جوکر را در چهار اپلیکیشن شامل پیامهای اس ام اس هوشمند، کنترل فشار خون، مترجم صوتی و کوئیک تکست اس ام اس، شناسایی کرده است. این تیم به گوگل اطلاع داده و از آن زمان این اپلیکیشن ها از پلی استور حذف شده اند اما بیش از ۱۰۰ هزار اپلیکیشن آلوده به این بدافزار که نصب شده اند، به مفهوم آنست که همین حالا هم کاربران زیادی گرفتار مشکل شده اند. این پژوهشگران به کاربران سفارش کردند اگر این برنامه ها را نصب کرده اند، آنها را فورا حذف نمایند برای اینکه به منزله دریچه ای برای نفوذ هکرها به دستگاههای اندرویدی با بهره گیری از انواع دیگر بدافزار هستند.

بر اساس گزارش وب سایت اندروید پلیس، فروشگاه برنامه گوگل با بدافزار جوکر ناآشنا نیست. این بدافزار اولین بار در سال ۲۰۱۷ شناسایی شد و به گونه ای طراحی شده بود تا در هنگام دانلود و نصب اپلیکیشن، قابل شناسایی نباشد.

منبع:

1401/04/19
16:42:52
0.0 / 5
587
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین