داغ ترینها: ....

ایلان ماسک زیر توافق خرید توییتر زد

ایلان ماسک زیر توافق خرید توییتر زد

کمیاب آنلاین: ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و پولدارترین مرد جهان، اعلام نمود قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری خرید توییتر را لغو می کند چونکه این شرکت شبکه اجتماعی مفاد مختلف توافق خرید را نقض کرده است.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، برت تایلور، رئیس هیات مدیره توییتر، در توییتر اعلام نمود هیات مدیره می خواهد اقدام حقوقی را برای اجرای این توافق، پیگیری کند. وی نوشت: هیات مدیره توییتر به نهایی کردن معامله بر مبنای قیمت و شرایط توافق شده با آقای ماسک، پایبند بوده است.

وکلای ماسک در اظهاریه ای اعلام نمودند توییتر در پاسخگویی به درخواستهای مختلف اطلاعات درباره حسابهای ساختگی یا ربات در این پلت فرم که برای کارآیی تجاری این شرکت اهمیت دارد، اهمال کرده است.

ماسک همینطور اظهار داشت: از این توافق کنار می رود چونکه توییتر، مدیران ارشد و یک سوم از تیم مستعد خویش را اخراج کرده که نقض تعهد توییتر برای حفظ تشکیلات فعلی خود است.

تصمیم ایلان ماسک، احیانا به منازعه حقوقی بین این میلیاردر و شرکت توییتر منجر می شود. توافقهای خرید و ادغام که اغلب به اختلاف می خورند، در دادگاههای دِلاوِر پیگیری می شوند چونکه شرکتهای هدف مایل هستند ابهامات پیرامون آینده خویش را حل کنند. به قول یک منبع آگاه، توییتر امیدوار است که جلسات دادگاه تا چند هفته دیگر آغاز شود و این مساله تا چند ماه دیگر حل و فصل شود.

ارزش سهام توییتر در معاملات روز جمعه شش درصد سقوط کرد و به ۳۴.۵۸ دلار رسید که ۳۶ درصد پایین تر از قیمت ۵۴.۲۰ دلار هر سهم است که ماسک در آوریل توافق کرده بود برای خرید توییتر پرداخت کند. ارزش سهام توییتر بعد از اینکه ماسک اوایل آوریل، سهام این شرکت را خریداری کرد، صعود کرده و این شرکت را از ریزش گسترده سهام بازار فناوری مصون نگه داشته بود. اما بعد از اینکه ماسک در ۲۵ آوریل توافق کرد توییتر را خریداری کند، سهام توییتر ظرف مدت چند روز، ریزش پیدا کرد و سرمایه گذاران احتمال دادند ماسک از توافق خرید پا پس می کشد. با افت قیمتی که روز جمعه پیدا کرد، ارزش سهام توییتر حالا به پایین ترین حد از مارس رسیده است.

بر اساس توافق خرید، اگر ماسک نتواند قرارداد خرید را به دلایلی مانند مشکل تأمین فاینانس یا مخالفت رگولاتوری، تکمیل کند، باید یک میلیارد دلار خسارت به توییتر پرداخت کند. اما اگر ماسک خود به این قرارداد خاتمه دهد، پرداخت چنین خسارتی در کار نخواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، برخی از کارمندان توییتر واکنش منفی خویش را به اتفاق اخیر با ارسال پستهایی در توییتر ابراز کردند. کارمندان این پلت فرم شبکه اجتماعی نگران آینده شغلی، دستمزد و امکان دورکاری هستند و خیلی از آنها درباره برنامه های ماسک برای تسهیل نظارت بر محتوا در این پلتفرم، ابراز بدبینی کرده بودند.

منبع:

1401/04/20
09:18:37
5.0 / 5
665
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین