داغ ترینها: ....

بودجه تعویض تجهیزات مخابراتی چینی در آمریکا کم آمد

بودجه تعویض تجهیزات مخابراتی چینی در آمریکا کم آمد

کمیاب آنلاین: رگولاتور مخابراتی آمریکا به سه میلیارد دلار بودجه بیشتر برای تأمین هزینه حذف تجهیزات ساخت شرکتهای هواوی و ZTE چین از شبکه های مخابراتی آمریکا، نیاز دارد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، جسیکا روزن ورسل، رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا در نامه ای به سناتور ماریا کانت وِل که ریاست کمیته بازرگانی، علم و حمل و نقل را برعهده دارد، اعلام نمود برنامه جبران هزینه تعویض تجهیزات مخابراتی به ۴.۹۵ میلیارد دلار نیاز دارد که نشان داده است حالا ۳.۰۸ میلیارد دلار کسری وجود دارد. از آنجائیکه کنگره ۱.۹ میلیارد دلار برای تأمین فرایند تعویض تجهیزات چینی تصویب کرده است، تنها حدود ۴۰ درصد از هزینه شرکتهای مخابراتی جبران خواهد شد.

کنگره آمریکا در سال ۲۰۱۹ قانونی را تصویب و کمیسیون ارتباطات فدرال را مامور کرد شرکتهای مخابراتی آمریکایی را وادار کند با دریافت یارانه فدرال، شبکه های خویش را از تجهیزاتی که ریسکی برای امنیت ملی هستند، پاکسازی کنند.

بر اساس گزارش رویترز، کمیسیون ارتباطات فدرال شرکتهای هواوی و ZTE چین را یک تهدید امنیتی به حساب آورده و شرکتهای مخابراتی را وادار کرده است شبکه های خویش را از تجهیزات این دو شرکت چینی پاکسازی کنند یا از دسترسی به بودجه ۸.۳ میلیارد دلاری دولت برای خرید تجهیزات جدید محروم خواهند شد. با این وجود، کنگره تنها ۱.۹ میلیارد دلار از این بودجه را تصویب کرده و پرسش هایی را درباره چگونگی اجرای موثر این برنامه مطرح کرده است.

منبع:

1401/04/25
13:00:22
0.0 / 5
583
تگهای خبر: اجرا , شركت , مخابرات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین