داغ ترینها: ....

بی اعتنایی آیفون به رکود بازار تلفن هوشمند

بی اعتنایی آیفون به رکود بازار تلفن هوشمند

کمیاب آنلاین: اگرچه بازار جهانی تلفن هوشمند وضعیت بغرنجی پیدا کرده، اما فروش آیفون 13 همچنان خوب است و اپل انتظار دارد آیفون 14 بعد از عرضه به بازار، وضعیت بهتری از این داشته باشد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، انتظار اپل برای فروش بالاتر آیفون ۱۴، منعکس کننده باور فزاینده مفسرین وال استریت است که انتظار دارند فروش این شرکت حتی در صورت وقوع رکود در اقتصادهای بزرگ، بهتر از کل بازار تلفن هوشمند باشد.

اپل که گزارش مالی سه ماهه سوم خودرا ۲۸ ژوییه منتشر می کند، همزمان با تولید آزمایشی آیفون ۱۴، انتظار خود از فروش بالاتر تازه ترین مدل این گوشی پرچمدار را در پیش بینی های اولیه خود به تولیدکنندگان قراردادی اعلام نمود.

با توجه به صدرنشینی اپل در بازار تلفن هوشمند، مفسرین براین باورند که تورم در کالاهایی اساسی مانند مواد غذایی و سوخت، تاثیر کمتری روی پایگاه کاربران نسبتا مرفه اپل گذاشته است. با اینحال ناظران صنعت مانند شرکت فوبون سکیوریتیز براین باورند که تقاضا برای محصولات الکترونیکی مصرفی امسال و سال آینده، کند خواهد شد.

طبق آمار موسسه تحقیقاتی کانترپوینت ریسرچ، کندی اقتصادی در چین ضربه بزرگی به بازار تلفن هوشمند زده و فروش جهانی را در ماه مه ۱۰ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل کم کرد و به ۹۶ میلیون دستگاه رساند. برای بار دوم در حدود یک دهه گذشته است که آمار ماهانه فروش، کمتر از ۱۰۰ میلیون دستگاه بوده است.

اما دو منبع مطلع در زنجیره تامین آیفون به رویترز گفتند: فروش آیفون در ژوییه با وجود سیگنال هایی که از افت تقاضای بازار برای سازندگان تلفن هوشمند دیگر مشاهده شد، همچنان خوب بوده است.

یکی از این منابع اظهار داشت: سازندگان دیگر از افت تقاضا لطمه دیده اند؛ منبع دومی هم گفته است که ارسال آیفون ۱۳ از یک کارخانه به بازار، در ماه ژوییه یک سوم بالاتر از زمان مشابه سال میلادی گذشته بود. این الگو غیرمعمول است برای اینکه فروش مدل های فعلی آیفون بطور معمول در ژوییه و اوت که مصرف کنندگان منتظر معرفی مدل های جدید از طرف اپل در سپتامبر هستند، افت می کند. باتوجه به دستگاه های عرضه شده به بازار، می توان گفت فروش آیفون ۱۳ نسبتا خوب بوده است.

کریش سانکار، تحلیلگر شرکت کوئن، در یادداشتی به مشتریان این شرکت نوشت: فروش آیفون ۱۳ در اواخر سیکل این گوشی، خوب مانده برای اینکه تقاضای چین بعد از اختتام قرنطینه های کرونا، بهبود شایان توجهی پیدا کرد و آیفون از خرید تعطیلات ژوئن در چین سود برد.

اپل طبق برنامه سالانه خود، تولید آزمایشی آیفون ۱۴ را با هدف افزایش تولید انبوه در اوت، آغاز نموده بود. بدین سبب این دستگاه عرضه این دستگاه به بازار می تواند در پاییز شروع شود. پیش بینی های اولیه از فروش که اپل به تولیدکنندگان قراردادی اعلام نموده است، اندکی بالاتر از برآورد فروش آیفون ۱۳ در یک سال پیش است.

بر اساس گزارش رویترز، برخی از مفسرین وال استریت انتظار دارند در آخر سه ماهه مالی سوم، فروش آیفون ۱۳ با وجود عرضه حجم بالاتری از این دستگاه به بازار، کاهش نسبی پیدا کند اما مفسرین همچنان انتظار دارند آیفون بهتر از رقیبانش ظاهر شود. به عنوان مثال، کوئن انتظار دارد فروش دستگاه های اپل در سه ماهه اخیر حدود یک درصد کاهش پیدا کند، در صورتیکه فروش کلی تلفن هوشمند حداکثر ۱۳ درصد گرفتار افت خواهد شد.

منبع:

1401/04/27
19:06:56
1.3 / 5
508
تگهای خبر: اپل , الكترونیك , بازار , تلفن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(3)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین