داغ ترینها: ....

بیل گیتس 6 میلیارد دلار بخشید

بیل گیتس 6 میلیارد دلار بخشید

بیل گیتس، موسس و مدیرعامل سابق مایکروسافت، اخیرا سهامی به ارزش بیشتر از شش میلیارد دلار را به بنیاد خیریه اش بخشید اما همچنان پنجمین ثروتمند بزرگ جهان است.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، اسناد تنظیم شده نزد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نشان داد بیل گیتس نزدیک به ۵.۲ میلیارد دلار از سهام خود در شرکت راه آهن ملی کانادا را به بنیاد بیل و ملیندا گیتس بخشید. همینطور بیل گیتس سهامی به ارزش ۹۹۵ میلیون دلار در شرکت "دیر اند کو" را به این بنیاد بخشید. بیشتر از سه میلیون سهم از شرکت سرمایه گذاری کسکید بیل گیتس به این سازمان غیرانتفاعی خصوصی منتقل شده است.

طبق آمار بلومبرگ، ثروت گیتس حالا ۱۱۲ میلیارد دلار است که پایین تر از ایلان ماسک، جف بزوس، برنارد آرنو و گوتام آدانی است.

بیل گیتس که یکی از بنیانگذاران مایکروسافت است، هفته گذشته در یک رشته توییت وعده داده بود ۲۰ میلیارد دلار از ثروتش را به بنیاد بشردوستانه خواهد بخشید و می خواهد در آینده همه ثروتش را ببخشد.

گیتس در توییتی نوشته بود: در لیست ثروتمندترین افراد جهان تنزل پیدا خواهد نمود و در نهایت از این لیست خارج می شود.

بنیاد بیل و ملیندا گیتس اوایل ماه جاری اعلام نموده بود کمکهای سالانه خویش را تا سال ۲۰۲۶ به ۹ میلیارد دلار افزایش خواهد داد.

با وعده های اخیر و کمکهای مالی، وقف صورت گرفته توسط این بنیاد به حدود ۷۰ میلیارد دلار می رسد که شامل ۳.۱ میلیارد دلار کمک سالانه از جانب وارن بافت است.

بیل گیتس هفته گذشته در توییتر اعلام نموده بود من موظف هستم ثروتم را به اشکالی که بیشترین تأثیر را در کاهش رنج و بهبود زندگی افراد دارند، به جامعه برگردانم و امیدوارم که دیگرانی که در موقعیت ثروت بزرگ قرار دارند، در این لحظه قدم بردارند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، بنیاد بیل و ملیندا گیتس سال قبل اعلام نموده بود اگر ملیندا فرنچ گیتس، همسر سابق بیل گیتس نتواند با وی کار کند، از ریاست مشترک این بنیاد کناره گیری خواهد نمود.

منبع:

1401/05/03
23:43:14
3.3 / 5
760
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین