داغ ترینها: ....

خشکسالی انگلیسی ها را به فکر کنتور آب و ممنوعیت شلنگ انداخت

خشکسالی انگلیسی ها را به فکر کنتور آب و ممنوعیت شلنگ انداخت

این دفعه که خواستید از شلنگ آب به عنوان جارو برای تمیز کردن حیاط یا کوچه استفاده کنید، به یاد داشته باشد که در کشور انگلیس مقرر است، استفاده از شلنگ آب ممنوع شود.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از گاردین، در صورتیکه انگلیس خودرا برای خشکسالی آماده می کند، مشاوران امور زیربنایی به دولت سفارش کردند که تا اختتام دهه جاری استفاده از شلنگ آب باید ممنوع و کاربرد کنتور آب در سراسر کشور الزامی شود. این مشاوران هشدار دادند که اگر دولت امروز به طور جدی وارد عمل نشود، در آینده ممکنست مردم برای دریافت بطری های آب در خیابان صف بکشند.
چهار سال پیش «کمیته ملی زیربنایی» (NIC) به دولت هشدار داد که تا دهه ۲۰۳۰ باید سرمایه گذاری های شایان توجه جدید در تاسیسات تامین آب کشور صورت گیرد. هر چند بهبودهایی توسط شرکت های آب انجام شده است اما روزانه نزدیک به ۳ میلیارد لیتر آب در این کشور هدر می رود.
«جان آرمیت» رئیس این کمیته اظهار داشت که مقابله با این هدر رفت آب نیازمند سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد پوندی است.
وی اضافه کرد: اقدام نکردن الان به این معنا است که در آینده باید دو برابر این پول را برای انتقال بطری های آب با کامیون به مردم هزینه نماییم.
آرمیت اصرار کرد که نصب کنتورهای آب بهترین ابزار برای کاهش مصرف آب است و این درحالی است که تنها حدود نیمی از خانه ها در انگلیس و ولز کنتور آب نصب کرده اند که روزانه حدود ۳۳ لیتر کمتر از میانگین ملی مصرف می کنند. میانگین مصرف آب روزانه هر خانوار در انگلیس ۱۴۱ لیتر برآورد شده است.

«مارک اوون» از موسسه «انگلینگ تراست» نیز اصرار کرد که استفاده از شلنگ آب در همه مناطق انگلیس باید ممنوع شود. قبل از این شرکت آب جنوبی (ساوترن واتر) روز جمعه استفاده از شلنگ را برای مصرف کنندگان ممنوع کرده است.
به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از آی تی وی، در صورتیکه انگلیس در ماه آگوست با خشکسالی رو به رو است، از مردم این کشور خواسته شده است که در مصرف آب عاقلانه رفتار کنند.
بنا به دستور العمل جدید شرکت آب جنوبی این کشور مصرف کنندگان در صورت استفاده از شلنگ برای آبیاری باغچه ها یا شست وشوی خودرو یا شستن حیاط و خیابان با شلنگ تا سقف ۲ هزار پوند جریمه خواهند شد.

1401/05/10
12:34:24
0.0 / 5
509
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین